«Цей ключ втрачено». Головні повноваження наглядової ради Нафтогазу тепер належать Банковій — Коболєв

10 вересня 2021, 16:55

Колишній глава правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявив, що головні повноваження наглядової ради компанії тепер належать Офісу президента. Він підкреслив, що і відповідальність за результати тепер також має бути на Банковій.

Колишній глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявив, що ключові повноваження наглядової ради НАК Нафтогаз України тепер належать Банковій.

Відповідний пост він написав у Facebook на тлі звільнення трьох незалежних членів ради і призову чинного глави компанії Юрія Вітренка швидше провести новий конкурс.

Відео дня

За словами Коболєва, Банкова заблокувала Наглядова Рада в прийнятті будь-якого рішення щодо керівника НАК,

«Це не залишило іншого вибору чинним членам НР, як написати заяви про добровільне складання своїх повноважень, адже бути "весільним генералом" точно не входить в кар'єрні плани будь-якого поважаючого себе фахівця», - написав Коболєв.

Також він зазначив, що звільнилися члени наглядової ради НАК надала влада послугу, заявивши про відхід з наглядової ради після візиту президента Володимира Зеленського в США.

«Очевидно, це було непросте рішення - терпляче дочекатися візиту і не звільнитися до нього. Щоб не погіршити фон розмови двох президентів, там обговорювалося багато дуже важливих речей, в першу чергу питання безпеки і війни », - зазначив колишній глава Нафтогазу.

За словами колишнього глави Нафтогазу, нової наглядової ради компанії «Буде тільки імітувати діяльність, в кращому випадку виконуючи роль дорадчого органу». Також він припустив, що конкурс до Ради може взагалі не відбутися.

«Це також означає, що разом з повноваженнями по прийняттю / погодженням важливих рішень на Банкову також перейшла відповідальність за все результати діяльності найбільшої державної компанії України», - написав Коболєв.

Він підкреслив, що виклики для компанії «більш ніж серйозні»: прийдешній запуск Північного потоку-2 і плани Газпрому припинити прокачування газу через Україну.

«Це не просто бажання реваншу за поразку в Стокгольмі або втрату українського газового ринку, це набагато більше: атака на газовому фронті - важливий елемент всієї гібридної війни проти України», - зазначив Коболєв.

Колишній глава держкомпанії підкреслив, що наглядова рада грав ключову роль в процесі Стокгольмського арбітражу і анбандлінга.

«Він був тим ключем, який дозволяв відкривати двері і просити про допомогу наших союзників - країни Заходу. Чи не є великим секретом, що саме їхня підтримка була запорукою всіх головних успіхів Нафтогазу такий математичний термін - умова недостатня, але обов'язкова). Тому цей ключ втрачено, а нового найближчим часом не очікується», - уклав Коболєв.

Також він підкреслив, що українська влада різних команд «ніколи не любила» незалежних членів наглядової ради компанії з самого моменту її заснування.

Нагадаємо, що в ході засідання уряду 8 вересня міністр економіки Олексій Любченко заявив, що відомство отримало заяви про відставку трьох незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України. Чутки про відставку членів наглядової ради з'явилися в ЗМІ днем раніше.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Подали у відставку члени наглядової ради НАК Нафтогаз України заявили, що призначення Юрія Вітренка головою компанії і його наступні дії різко погіршили взаємини з наглядовою радою, а також поставили під сумнів майбутнє компанії та її фінансовий стан.

Сам Вітренко розкритикував існуючий процес відбору незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України і закликав швидше провести новий конкурс на ці пости. Він зазначив, що в чинному раді не було нікого з профільною освітою або досвідом роботи.

Також 7 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив міністру економіки Олексію Любченку оголосити конкурс на посади чотирьох незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України. Конкурс повинні завершити до кінця листопада цього року. До травня 2022 року наглядова рада має провести вибори голови правління компанії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X