Кабмін підпише меморандум з виробниками тютюнових виробів

11 грудня 2019, 19:53

Уряд погодив меморандум про регулювання з представниками тютюнової промисловості, до нинішньої моделі ринку є багато питань.

Кабінет міністрів погодив меморандум про взаєморозуміння, про прозоре і передбачуване регулювання для розвитку тютюнової промисловості з суб'єктами господарювання тютюнової промисловості. Про це заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, повідомляє Укрінформ.

Відео дня

«Це рамковий документ про взаєморозуміння, який фіксує нашу спільну добру волю», — сказав Гончарук.

За його словами, меморандум спрямований на забезпечення чесних умов на цьому ринку.

«Щоб ніхто ні з ким не домовлявся, щоб ніхто не створював монополій, не зловживав», — додав глава уряду.

Гончарук також зазначив, що до нинішньої моделі тютюнового ринку в уряду є багато питань.

Раніше міжнародні виробники тютюну, які працюють в Україні, Філіп Морріс, Джей Ті Інтернешнл, Бритіш Американ Тобакко та Імперіал Тобакко заявили, що розглядають можливість скорочення виробництва і подальшого закриття фабрик на території України через прийняття Верховною Радою законопроекту з нормою про державне регулювання торгової націнки на сигарети.

Прийнятий 4 жовтня 2019 року у другому читанні законопроект № 1049 про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування встановлює фіксовану маржу для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни за пачку. Однак цей закон не був ні підписаний, ні ветований президентом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X