Кабмін дав Укртелекому відстрочку

5 жовтня 2016, 12:26
Уряд відклав перевірку найбільшого фіксованого оператора, який належить найбагатшому олігарху Рінату Ахметову

Кабінет міністрів сьогодні на своєму засіданні мав намір створити міжвідомчу робочу групу, яка мала перевірити виконання приватизаційних умов новим власником Укртелекому. Міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів попросив перенести це питання, бо урядовий комітет не встиг підготувати все належним чином.

Відео дня

Директор з корпоративних комунікацій Укртелекому Михайло Шуранов здивувався намірам Кабміну. "Нам не повідомляли про створення якихось альтернативних комісій чи робочих груп і ми не бачимо для цього підстав", - зазначив він. За його словами, з травня 2016 року в Укртелекомі вже працює підсумкова комісія Фонду державного майна (ФДМ). Адже, підкреслив Шуранов, саме це відомство має перевіряти виконання приватизаційних умов.

Минулого місяця генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що маловідома компанія з Кіпру приватизували Укртелеком майже безкоштовно. Вона заплатила за купівлю оператора кілька сотень мільйонів доларів. Але потім під заставу компанії було взято гроші в кредит в одному з українських банків, які згодом вивели на рахунки кіпріотів.

Фонд держмайна за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу продав у травні 2011 року компанії ЕСУ, українській дочці ЕРІС, 92,79% акцій Укртелекому. ЕСУ була єдиною учасницею конкурсу, придбавши найбільшого фіксованого оператора за суму на ₴10 більшу номіналу – за ₴10,57 млрд. ЕРІС у жовтні 2013 року перепродав свою частку в Укртелекомі групі СКМ Ріната Ахметова.

Народний депутат Сергій Лещенко у січні 2016 року заявив, що до приватизації Укртелекому причетні колишні регіонали, олігархи Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X