Європа б'є в українське молоко. Перевиробництво змушує знижувати ціни

Протест бельгійських фермерів в липні 2015 із-за падіння цін

Протест бельгійських фермерів в липні 2015 із-за падіння цін

З початку року у країнах ЄС різко зростає об'єм виробництва і молока, а це загрожує подальшим падінням цін, у тому числі на українську продукцію

За даними інформаційно-аналітичного агентства Інфагро, за перші два місяці цього року поставки молока на переробку у країнах Європейського союзу зросли на 5,6% – до 12,8 млн т у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. А це призвело до збільшення обсягів виробництва молочної продукції по всіх позиціях. Це, за словами аналітика агентства Інфагро Максима Фастєєва, буде сприяти зниженню цін на світовому ринку, в тому числі на українські експортні товари: сухе молоко, сироватку, масло.

Зниження цін погіршить і без того непросте становище українських аграріїв. Ціни на сире молоко в країні і так знижуються через падіння експорту, а також сезонне зростання виробництва. За оцінками Фастєєва до літа закупівельні ціни впадуть на 10%. Зараз літр молока екстра-класу коштує в середньому 6,4 грн.

Зниження цін в ЄС може зробити європейську продукцію більш конкурентоспроможною в Україні, тому може зрости обсяг її імпорту, відзначає аналітик ІК Dragon Capital Наталя Шпигоцька. Правда це станеться лише, якщо не буде значної девальвації гривні.

Довідка: У 2015 році було вироблено 10,7 млн т молока, що на 4% менше, ніж роком раніше. Виробництво сирів у минулому році склало 148,9 тис. т – падіння на 3% порівняно з 2014 роком. Основними виробниками масла у 2015 році були: Терра Фуд, Альміра, Люстдорф; сирів – Молочний Альянс, Альміра, Мілкіленд.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: