ЄС здався у протистоянні російському газопроводу в обхід України

11 жовтня 2017, 11:16
Євросоюз не має правових можливостей зупинити проект газопроводу Nord Stream 2 (Північний потік 2), хоча і не зацікавлений у розвитку даного проекту

Про це заявила відповідальна за конкуренцію єврокомісар Маргрет Вестагер, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Як сказав голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, проект Північний потік не є проектом європейського інтересу. Я вважаю, ми визнали, що у нас немає правових засобів, щоб запобігти проекту. Але у нас є правова підстава забезпечити, щоб Північний потік не був в правовому вакуумі. Якщо щось станеться, то було б дуже добре мати угоду, що робити з інфраструктурою", - сказала вона.

Відео дня

Nord Stream AG-2 планує побудувати газопровід Північний потік-2 довжиною 1, 2 тис. км і загальною потужністю з існуючим Північним потоком в 55 млрд куб. м. газу дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну. Маршрут проляже вздовж газопроводу Північний потік.

Вартість другої черги Північного потоку оцінюється у €9,5 млрд. Газпром - єдиний акціонер Nord Stream 2 AG, яка будує цей трубопровід.


Відзначимо, що Литва вважає, що проект, який розвивають російський Газпром і ще кілька європейських компаній, збільшить залежність Європи від російського газу і завдасть удар по Україні як по транзитній державі.

Розвиваючі Північний потік 2 компанії хочуть, щоб газопровід проходив дном Балтійського моря і перетинав територіальні води Данії до виходу на Німеччину.

Відповідальний за політику в області клімату та енергетику член Єврокомісії Мігель Аріас Каньете недавно заявив, що Північний потік 2 не відповідає цілям енергетичної політики ЄС.

Раніше повідомлялося, що компанія Nord Stream 2 AG пропрацювала альтернативний варіант маршруту газопроводу Північний потік-2 в обхід Данії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X