Відмова від продажу Індару — безмежна корупційна схема — радник з приватизації

26 вересня 2019, 17:24

Компанія Конкорд Консалтинг має намір звернутися в правоохоронні органи у зв’язку з відмовою від приватизації ПрАТ Індар.

Про це сказав в коммментаріі Інтерфакс-Україна глава інвестгрупи Concorde Capital Ігор Мазепа.

У минулому році компанія Конкорд Консалтинг, яка входить в цю групу, в складі консорціуму KPMG, Бюро Маркуса і Redcliffe Partners перемогла на конкурсі з відбору радника з приватизації ПрАТ Індар.

Відео дня

«Ми вкрай здивовані новиною про те, що якимось чарівним чином змінився статут підприємства, при цьому державні органи, які безпосередньо є акціонерами Індару, це затвердили. Якщо це так, то це яскравий приклад безмежної корупційної схеми, аналоги яких ми в останній раз бачили 15-20 років тому», - зазначив Мазепа.

Він додав, що «навіть за часів Януковича такого не відбувалося: ті, хто хотів щось купити, виходили й купували це на конкурсах».

За словами Мазепи, компанія розбирається в ситуації спільно з новим керівником Фонду держмайна (ФДМ) України. Він підкреслив, що ситуацію в Конкорд Консалтинг сприймають вкрай негативно.

«Цей коментар можна вважати нашою заявою в ДБР, прокуратуру та інші компетентні органи. Я переконаний, що історія не зійде з рук винним, і Concorde як радник і консультант з приватизації буде тримати всю громадськість в курсі розвитку подій», - сказав він.

ПрАТ Індар - підприємство, яке займається виробництвом генно-інженерних інсулінів. 70,7016% акцій належить державному Укрмедпрому, ще 29,2861% - кіпрській компанії Luraq Investments Limited.

В.о.голови Фонду держмайна Віталій Трубаров за два дні до затвердження Верховною Радою нового глави Фонду - Дмитра Сенниченка - видав наказ про відмову від продажу 70,7016% акцій ПрАТ Індар на аукціоні із залученням радника на користь можливого викупу його нинішнім міноритарним акціонером на умовах переважного права на такий викуп. Серед підстав вказані рішення зборів акціонерів Індару і нові положення його статуту від листопада минулого року (на сайті підприємства відсутні).

24 вересня міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов повідомив, що Кабмін має намір призначити радників з приватизації для таких підприємств: Одеський припортовий завод, Вугільна компанія Краснолиманська, Індар, завод Електроважмаш, Об'єднана гірничо-хімічна компанія. На наступний день Кабмін затвердив чотирьох радників з великої приватизації.
Показати ще новини
Радіо NV
X