Google оштрафували в Росії на 700 тисяч рублів

19 липня 2019, 09:31

Роскомнадзор оштрафував пошукову систему Google на 700 тисяч рублів за недотримання російського законодавства, повідомляється на сайті російського відомства.

"Компанія не виконала вимоги закону "Про інформацію ... » щодо виключення з результатів пошукової видачі посилань на інтернет-ресурси з протиправною інформацією, доступ до яких обмежений на території Росії. Контрольним заходом зафіксовано, що Google робить вибіркову фільтрацію пошукової видачі - більше третини посилань з єдиного реєстру забороненої інформації зберігаються в пошуку", - поінформували в Роскомнадзоре.

Відео дня

У відомстві нагадали, що за російським законодавством оператори пошукових систем зобов'язані виключати з результатів пошукової видачі посилання на інтернет-сторінки із забороненою інформацією. Для цього вони повинні підключитися до федеральної державної інформаційної системи, що містить перелік таких сторінок.

The Bell зазначає, що 700 тисяч рублів (280 тис. грн) - 0,0015% від того, що Google заробляє в Росії. Виручка ТОВ Гугл в 2017 році склала 45 млрд рублів.

Ведомости писали в лютому, що незважаючи на відмову підключитися до реєстру Роскомнадзора, Google регулярно видаляє посилання на заборонені сайти, але не автоматично, а вивчаючи причини блокування. В результаті під видалення потрапляє близько 70% посилань.

Google в Росії оштрафували вдруге. У грудні 2018 року компанія отримала штраф в розмірі 500 тис. рублів за те, що відмовилася підключитися до реєстру заборонених сайтів.

Показати ще новини
Радіо NV
X