Фірташ виграв суд у ОПЗ

11 травня 2017, 12:48
Апеляційний суд 10 травня підтвердив рішення Южненського міського суду про задоволення клопотання компанії Ostchem Дмитра Фірташа про можливості реалізувати на території України рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення з Одеського припортового заводу (ОПЗ) $193 млн боргу, за винятком пені і штрафів

Про це повідомив в. о. голови Фонду держмайна (ФДМ) Дмитро Парфененко, передає Інтерфакс-Україна.

"Учора апеляційний суд відхилив всі наші апеляції та клопотання... Відкритий потенційний шлях до банкрутства ОПЗ", – заявив він на засіданні Кабінету міністрів у четвер.

Відео дня

Прем'єр Володимир Гройсман уточнив, що мова йде про борг майже $300 млн.

За словами Парфененка, ФДМ і завод готують касаційну скаргу та клопотання про зупинення цього рішення, а також серію технологічних кроків, які зроблять неможливим банкрутство ОПЗ.

"Все це створює враження про якусь цілеспрямованої кампанії зі знищення інвестиційної привабливості підприємства. Як висновок можу сказати тільки одне: все це вимагає якнайшвидшої приватизації та пошуку ефективного власника для ОПЗ", - резюмував і. о. голови ФДМ.

У свою чергу, прем'єр поцікавився, чи правда, що юристи ОПЗ не прибули на засідання Апеляційного суду.

"Абсолютна правда. Ми поміняли юристів, точніше, не ми, а ОПЗ ... Ця компанія - "донька" Василь Кісіль і Партнери. Ці юристи направили ряд клопотань щодо апеляції, однак вчора (10 травня - ред.) На суд не з'явилися. Сьогодні на 12 годин профільний заступник голови ФДМ проводить нараду за участю керівництва ОПЗ і цих юристів ... Будемо проводити "розбір польотів", проте складається гнітюче враження ", - відповів Парфененко.

Прем'єр-міністр назвав таку ситуацію "змовою".

"Вважаю, що зараз відбувається змова, що почався ще в минулому році, коли уряд абсолютно добросовісно затвердив публічний продаж. В серпні (2016- го - ред.) Була змова, щоб програти один суд, а зараз - щоб програти інші суди ... Все це сприяє тому, щоб почати банкрутство підприємства, що належить народу. Директор заводу, найняті юристи, впевнений, задіяні в цій брудній схемі ", - підсумував голова уряду.


Нагадаємо, в березні суд дозволив компанії Ostchem Holding Limited, що належить українському бізнесменові Дмитру Фірташу, примусово стягнути з Одеського припортового заводу 6,8 млрд гривень.

Зазначено, що даний борг утворився в результаті невиконання ОПЗ договору купівлі-продажу природного газу від 20 січня 2013 року.

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма ухвалив рішення на користь Ostchem Holding Limited 25 липня 2016 р.

Показати ще новини
Радіо NV
X