Кейс Моршинської. Dragon Capital відповіла на звинувачення від групи компаній IDS Ukraine

У Dragon Capital роз’яснили свою позицію щодо конкурсу на управління активами IDS Ukraine (Фото:IDS Ukraine)
Група компаній Dragon Capital* роз’яснила суть і механізми процесів арешту та управління російськими активами.
Як йдеться у заяві компанії, це спричинено «низкою нічим не обґрунтованих тверджень на нашу адресу та коментарів щодо впливу арешту майнових комплексів на операційну діяльність групи IDS Ukraine».
«Ми, група компаній Dragon Capital, хочемо зазначити наступне:
— Арешт і проведення одночасних конкурсів на управління корпоративними правами та майном є стандартною практикою щодо російських активів. Кейс Моршинської є винятковим із незрозумілих причин. Це легко перевірити з публічно доступної інформації АРМА щодо проведення конкурсів на управління іншими активами;
— Арешт майнових комплексів не призводить до зупинки виробництва;
— Ми, як потенційний учасник конкурсу, були б готові забезпечити збереження кількості робочих місць і відрахувань до державного бюджету на рівні не менше за поточний.
Введення таких положень до умов цього та інших аналогічних конкурсів було би слушною рекомендацією для його організаторів".
Також Dragon Capital звертає увагу менеджменту IDS Ukraine на те, що наявність досвіду у відповідній галузі є обов’язковою умовою для участі в конкурсі, тому участь в ньому конкурентів є цілком закономірною.
«Окрім того, ми щиро сподіваємось, що українська система влади і правосуддя за час війни пройде ту визначальну трансформацію, якої чекає бізнес та суспільство.
Результатом такої трансформації зокрема стане:
1. Неминуча націоналізація російських активів.
2. Проведення прозорих і відкритих конкурсів щодо їх управління та подальшого продажу.
3. Неможливість повернення таких активів їхнім попереднім російським власникам через українські суди до чи після нашої перемоги", — йдеться у заяві Dragon Capital.
«Ми щиро сподіваємось, що наша позиція щодо необхідності відшкодування збитків, завданих Україні за рахунок російських активів, співпадає з позицією українського менеджменту та неросійських акціонерів групи компаній IDS Borjomi, які, станом на 24 лютого 2022 року, були міноритаріями, про що самі нещодавно заявляли публічно. Також хочемо наголосити, що у гіпотетичному випадку нашої перемоги у конкурсі на управління та/або конкурсі щодо подальшого продажу даного активу, ми вважаємо необхідною співпрацю з такими акціонерами задля збереження вартості їхніх активів і максимального збільшення суми відшкодувань, що отримає бюджет України», — резюмували у Dragon Capital.
Як повідомлялося, у червні 2022 року працівники Бюро економічної безпеки забезпечили арешт корпоративних прав компанії з виробництва та реалізації мінеральної води IDS Borjomi, яка належала російському олігарху Михайлу Фрідману. В Україні проти Фрідмана запроваджено санкції.
Інвестиційна компанія Dragon Capital зацікавилася участю у конкурсі з отримання прав на управління виробником мінеральних вод під брендом Моршинська. При цьому компанія має сумніви, що у нинішньому вигляді конкурс зможе залучити серйозних учасників, особливо іноземних інвесторів.

*Dragon Capital — одна з провідних інвестиційних компаній в Україні. Працює у сфері прямих інвестицій та фінансових послуг, надаючи повний спектр інвестиційно-банківських та брокерських сервісів корпоративним та приватним клієнтам. Компанії належить журнал NV, сайт NV.ua та Радіо NV.