Дніпровський інтернет-провайдер кинув виклик Волі

27 травня 2016, 20:12
Фрегат, який входить у Топ-5 за числом підключених до всесвітньої мережі домогосподарств, зайшов на ринок столиці та заявив про свої амбіції увійти в трійку загальнонаціональних лідерів

Інтернет-провайдер Фрегат (Дніпро) наприкінці 2015 року купив столичну мережу на 3 тис користувачів в столичному мікрорайоні Березняки за декілька мільйонів гривень. Про це НВ Бізнес повідомив співвласник і директор з маркетингу Фрегата Сергій Шишкін.

Відео дня

За його словами, компанія має намір увійти в Топ-3 найбільших інтернет-провайдерів країни. Для цього Фрегат вивчає нові для себе регіони, розташовані на захід від Дніпра. «Нам завжди хотілося бути великою правильною компанією. Телеком-бізнес – це як винищувач, на місці не зависне, треба постійно летіти», - підкреслив Шишкін.


За даними консалтингової групи E&C, на 1 квітня 2016 року у Топ-5 найбільших інтернет-провайдерів за кількістю інтернет-підключень увійшли Укртелеком (1,6 млн), Київстар (830 тис), Воля (636 тис), Тріолан (295 тис) і Фрегат (252 тис). Всього в Україні приблизно 9,2 млн користувачів, рівень проникнення – майже 55%.


Фрегат, повідомив Шишкін, наполегливо шукає інвестиції, і знайшов би «належне застосування сумам від $20 млн до $200 млн». Підприємство лише віднедавна надає послуги з інтернет-доступу в Києві. Основні регіони його присутності: Дніпропетровська, Черкаська, Полтавська і Запорізька області. Тобто основні активи розташовані в безпосередній близькості від сусіднього Донбасу, де вже два роки триває неоголошена війна з Російською Федерацією. Чим подалі від фронту, тим цікавіше для інвесторів, підкреслив Шишкін. Тому Фрегат приглядається до центральних і західних областей країни. Цим також пояснюється вихід дніпровського провайдера на столичний ринок.

Основні інтернет-провайдери Києва скептично оцінили перспективи Фрегата на найбільшому локальному ринку країни. За неофіційними даними, першість тут утримує Воля (близько 200 тис клієнтів), Lanet (105 тис), Тріолан (приблизно 100 тис), а також Київстар і Фрінет (О3), у яких абонбази в межах 80-100 тис.

Партнер E&C Анатолій Фроленков дії Фрегата вважає цілком виправданими. «Компанія поставила собі ціль вийти у вищу лігу і стати національним оператором. З огляду на це вихід у Київ дуже логічний», - зазначив він.

За оцінками директора Lanet Мар’яна Івасюка, в столиці близько 1,1 млн квартир, із них 85% - уже підключені до всесвітньої мережі. «Ринок у Києві старий і перенасичений», - вважає він.

Харківський провайдер Тріолан наприкінці 2006 року вийшов на столичний інтернет-ринок. За словами керівника підприємства Вадима Сидоренка, активно розвиватися в Києві компанія почала з 2008 року. Тоді Тріолан прокладав оптоволоконні лінії, надавав безлімітні тарифи на швидкості 100 Мбіт/с. Набрати абонбазу допоміг конкурент: «Тоді Воля відключала аналогове телебачення і частина користувачів перейшла до нас», - пояснив Сидоренко.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

«Зараз все не так. Всі пропонують безліміт 100 Мбіт/с приблизно за ті самі гроші. Мабуть, уже нема будинку, де менше п’яти провайдерів, а є й місця, де більше десятка, - описав конкурентне середовище у Києві керівник Тріолану. - У них тут особливо нічого не вийде, навіть 10% ринку навряд чи захоплять». Натомість він визнав цілком виправданим намір Фрегата «йти на Захід», оскільки в цих регіонах країни хоча й менша щільність забудови, але – нижча конкуренція.

Щоби Фрегат випередив Волю, йому потрібно збільшити кількість користувачів на півмільйона. На думку Івасюка, щоби підключити 500 тис користувачів, треба $30-35 млн. Однієї такої компанії на ринку нема, тож необхідно провести приблизно 15 поглинень провайдерів, у яких по 30-40 тис клієнтів.

Президент Волі Сергій Бойко погодився з оцінками колеги, але не бачить на ринку потрібної кількості виставлених на продаж провайдерів: «Я таких компаній не знаю, навіть 15 із загальною абонбазою на 500 тис клієнтів –не зможу назвати».

Показати ще новини
Радіо НВ
X