Коштують космічних грошей. Антимонопольний комітет розпочав перевірку зростання цін на яйця

21 жовтня, 09:44
Про втрату поголів'я курей та виробничих потужностей АМКУ повідомляла лише компанія Бахматюка (Фото:akirEVarga / Pixabay)

Про втрату поголів'я курей та виробничих потужностей АМКУ повідомляла лише компанія Бахматюка (Фото:akirEVarga / Pixabay)

Антимонопольний комітет розпочав перевірку подорожчання яєць в Україні. У відомстві не вбачають причин для такого помітного подорожчання.

Антимонопольний комітет розпочав перевірку суттєвого подорожчання курячих яєць протягом вересня та жовтня.

Про це йдеться у повідомленні Комітету.

Антимонопольний комітет вважає, що підвищення цін на цей вид продуктів може не мати об'єктивних підстав, незважаючи на важкі економічні наслідки війни.

Відео дня

В АМКУ зазначають, що загальна інфляція та зростання індексу споживчих цін на харчові продукти не корелюють зі стрімким зростанням вартості яєць, а вартість кормів для курей залишається досить низькою.

Зазначається, що про втрату поголів'я курей та виробничих потужностей Комітету повідомив лише один виробник – група компаній Авангард Олега Бахматюка (найбільший виробник яєць в Україні).

Від інших учасників ринку, зокрема Ovostar Union, така інформація не надходила.

Таким чином Комітет не має інформації, яка б підтверджувала наявність об'єктивних факторів для подорожчання яєць відразу на 54% за три місяці.

"Розуміючи соціальну важливість зазначеного питання, Комітет розпочав дослідження причин збільшення цін на яйця курячі у шкаралупі у вересні-жовтні 2022 року", - заявили в Комітеті.

В АМКУ пообіцяли взяти до уваги, що підприємства ( у тому числі домінуючі) мають право захищати свої законні інтереси, особливо з урахуванням воєнного стану. Водночас у відомстві наголосили, що такі дії суб'єктів господарювання не повинні бути надмірними.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X