Встиг вчасно. Порошенко врятував бізнес від арешту, переписавши його на сина — СлідствоІнфо
П’ятий президент України Петро Порошенко переписав основний бізнес, у тому числі корпорацію Roshen на старшого сина Олексія. Це дозволило врятувати активи від арешту.
П’ятий президент України Петро Порошенко переписав кондитерську корпорацію Roshen та інший свій бізнес старшого сина Олексія.
Про це йдеться у розслідуванні ПоROSHENчик видання Слідство.Інфо.
Фактично це може дозволити Порошенку врятувати основні активи від арешту. Інформацію про те, що в переліку заарештованих активів п’ятого президента немає корпорації Roshen, підтвердив виданню прокурор Офісу генпрокурора Юрій Бєлкін.
Roshen вважається найціннішим серед активів, що приписуються екс-президенту. За оцінкою Forbes, вартість Roshen становить понад $1,1 млрд. Загалом же статки Петра Порошенка разом із Roshen видання оцінювало в $1,6 млрд.
Як з’ясували журналісти, ключовими активами лідера Європейської солідарності наразі володіє його старший син Олексій. Йдеться приблизно про п’ять десятків компаній, значна частина яких безпосередньо пов’язана з корпорацією Roshen.
Як зазначає Слідство.Інфо, 36-річний Олексій Порошенко до осені 2019 був народним депутатом від партії свого батька. Згідно з деклараціями Порошенка-молодшого, на момент депутатства він не володів жодною фірмою. Проте вже через кілька місяців він став власником корпорації Roshen, включаючи українські та іноземні компанії.
Зазначається, що зміна власника відбулася в той момент, коли Петром Порошенком почали активно цікавитися українські правоохоронці.
Як зазначає заступник глави редакції Forbes Україна Володимир Ланда, Порошенко-молодший є номінальним власником цих активів, натомість реально контролювати їх може експрезидент.
У пресслужбі Петра Порошенка прокоментували ситуацію, заявивши, що Олексій Порошенко припинив політичну кар'єру в 2019 році, після чого за рішенням трастового управителя йому надали всі права та повноваження кінцевого бенефіціарного власника «сліпого» трасту.
«Це пов’язано виключно з припиненням політичної діяльності Олексія Порошенка та подальшим забезпеченням відділення політичної діяльності Петра Порошенка від бізнесу», — наголосили в пресслужбі.
Водночас Петру Порошенку зараз належить близько десятка компаній. Більшість із них складно назвати успішними. Як пише видання з посиланням на дані податкової служби, деякі з цих компаній останніми роками показували збитки, а інших фінансових звітів взагалі відсутні. Разом з тим є й фірми із відносно добрими результатами.
Серед компаній, які все-таки належать Петру Порошенку, добрими фінансовими досягненнями можуть похвалитися Міжнародний інвестиційний банк та фітнес-клуб П’ятий елемент.
Зазначається, що за 2020 рік вони заробили орієнтовно по 7 мільйонів гривень. Ці бізнес-активи заарештували за рішенням суду і саме їм може загрожувати конфіскація у разі доказу провини Петра Порошенка.

20 грудня Петру Порошенку повідомили про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичної організації. Це стосується справи про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу у 2014−2015 роках.
За версією слідства, він використав надані йому повноваження та інструменти впливу, щоб контракти з ПАР були розірвані, а потім на вимогу представників РФ організував підписання від імені України контрактів на постачання вугілля з непідконтрольних територій, таким чином «поставивши Україну в енергетичну залежність від РФ та підконтрольних їй ватажків псевдореспублік».
У Євросолідарності заявили, що підозра є політично мотивованою та фейковою, і звинуватили президента Володимира Зеленського у переслідуванні опозиції.
6 січня Печерський районний суд Києва наклав арешт на все майно Порошенка. Зокрема, йдеться про:
- квартирах, що належать Порошенку, у Вінниці та Києві;
- садибі у Козині;
- земельні ділянки;
- акціях Порошенка у низці приватних компаній.
У Євросолідарності заявляли, що арешт накладено також на активи телеканалів Прямий та 5. У Держбюро розслідувань це заперечували.