Найбільша угода в історії Близького Сходу. Saudi Aramco може купити нафтохімічну компанію Sabic за $69 млрд

28 березня 2019, 10:58

Національна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco купить контрольний пакет акцій нафтохімічної компанії Sabic у Фонду національного добробуту Саудівської Аравії за $69,1 млрд, повідомляє Bloomberg.

Saudi Aramco, яка є найбільшою нафтовою компанією світу, придбає 70% акцій Sabic. Решта торгуються на Садовської фондовій біржі. Викуповувати їх Saudi Aramco не планує.

Угода, яка є найбільшою в історії Близького Сходу, допоможе профінансувати економічну політику наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда ібн Салмана.

Відео дня

Агентство відзначає, що Saudi Aramco прагне розвивати нафтохімічний бізнес, оскільки зростання попиту на бензин і інші види палива починає сповільнюватися через глобальну боротьби зі зміною клімату.

У Aramco не повідомили, як планують заплатити за акції Sabic. Якщо компанія випустить доларові облігації, то буде змушена опублікувати детальну фінансову звітність вперше з часів націоналізації в кінці 1970-х років.

Saudi Aramco - найбільша нафтова компанія, яка щодня видобуває приблизно 10 млн барелів нафти. Вона належить уряду Саудівської Аравії. Агентство Bloomberg називало Saudi Aramco найприбутковішою компанією в світі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X