Amazon отримав рекордний прибуток

27 липня 2018, 10:58

Найбільший у світі інтернет-рітейлер Amazon Inc. збільшив чистий прибуток у другому кварталі 2018 року майже в 13 разів. При цьому показник вперше перевищив $2 млрд, зокрема, завдяки сильним показникам профільного бізнесу роздрібної торгівлі.

Про це повідомила компанія, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Чистий прибуток Amazon в квітні-червні підскочила до $2,5 млрд, або $5,07 у розрахунку на акцію, в порівнянні з $197 млн, або $0,40 на акцію, за аналогічний період минулого року. Виручка збільшилася майже на 40% - з $37,9 млрд до $52,9 млрд.

Відео дня

При цьому експерти, опитані FactSet, в середньому прогнозували квартальний прибуток Amazon на рівні $2,48 на акцію при виручці в $53,37 млрд.

На даний момент Amazon фактично об'єднує два великих бізнеси: величезну торгову імперію, яка зазвичай демонструє мінімальну рентабельність або навіть збиток, і менший за обсягом, але високорентабельний хмарний підрозділ - Amazon Web Services (AWS).

У минулому кварталі підрозділ Amazon у сфері електронної комерції отримав виручку на рівні $46,8 млрд, що дещо менше очікуваних аналітиками в середньому $47,4 млрд, однак операційний прибуток підскочив до $1,3 млрд при консенсус-прогнозі всього $240 млн.

У підрозділі AWS операційний прибуток підскочив майже на 80% - до $1,6 млрд. Виручка цього бізнесу вперше перевищила $6 млрд, вона збільшилася на 48,9%, до $6,1 млрд.

Фіндиректор Amazon Брайан Олсавскі в ході телеконференції після публікації звітності пояснив збільшення прибутку в сегменті електронної комерції в Північній Америці низкою факторів, включаючи зростання доходів від інтернет-реклами, збільшення частки високорентабельного бізнесу і підвищення ефективності інфраструктурних витрат.

Акції Amazon подешевшали на 3% за підсумками регулярної сесії 26 липня і зросли в ціні більш ніж на 4% на додаткових торгах. З початку поточного року ціна паперів компанії злетіла майже на 55%, вона вийшла на друге місце за капіталізацією у світі після Apple, тоді як індекс S&P 500 додав 6,5%.

Показати ще новини
Радіо NV
X