Amazon для держзакупівель. У ProZorro запрацював онлайн-магазин для державних замовників

26 квітня 2019, 09:39

25 квітня система ProZorro представила пілотний проект з електронних каталогів, який дозволить держзамовникам закуповувати невеликі партії ряду товарів, як в звичайному інтернет-магазині.

Закупівлі через електронні каталоги будуть схожі на закупівлі через Amazon: замовник буде переглядати цінові пропозиції і вибирати товар, який йому більше підходить, а постачальник буде його надсилати. Звіт за результатами закупівлі сформує сама система.

Відео дня

Державним замовникам потрібно буде обрати товар та замовити його. Бізнес зекономить час та ресурси для участі у тендерах: достатньо буде пройти кваліфікацію товару, потрапити в каталог та чекати на замовлення. Електронні каталоги поширюватимуться тільки на допорогові закупівлі (до 200 тисяч гривень). 

У пілотному режимі будуть закуповуватися найпопулярніші серед державних замовників товари - папір, товари для друку, комп'ютерне обладнання, фармацевтична продукція. За закупівлі фармпродукції буде відповідати державне підприємство Медичні закупівлі України, а за інші - держустанова Професійні закупівлі.

"Каталоги впроваджуються поступово для того, щоб ми могли отримати зворотний зв'язок від замовників і бізнесу та удосконалити інструмент перед масштабуванням на всю Україну. Ми маємо пересвідчитися в тому, як працюють е-каталоги в реальних умовах", - розповів перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов на прес-конференції 25 квітня.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун підкреслила, що впровадження е-каталогів - ще один крок до ефективних і прозорих закупівель.

"Це своєрідний Amazon для державних закупівель. Ліки, шприци, бинти та інші медичні вироби та ліки можна буде замовити онлайн - за адекватною ціною, з перевіреною якістю та мінімальної адміністративним навантаженням. Пілотний проект допоможе вивчити ринок і потреби медустанов, і врешті-решт врегулювати цей елемент закупівель", - додала вона.

Спочатку новий інструмент буде доступний тільки для київських замовників. Пізніше каталоги допрацюють, а перелік товарів і географію замовників розширять.

Нефьодов відзначив в Facebook, що серед перших користувачів буде Міністерство охорони здоров'я, оскільки ліки і медичні вироби для такого формату добре підходять, адже це стандартизована продукція, яка часто купується маленькими обсягами і необхідна з сьогодні на завтра.

За його словами, перша покупка через е-каталог відбулася вчора: мережа кінотеатрів Київкінофільм купила 120 пачок паперу для друку у ТОВ Український папір. Ціна одиниці товару становила 87 грн. Це на 7% дешевше, ніж середня ціна на ринку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X