Акції Facebook обвалилися найшвидшими темпами за всю історію компанії

26 липня 2018, 11:44
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американська компанія Facebook Inc., якій належить найбільша у світі соціальна мережа, у другому кварталі 2018 року збільшила чистий прибуток на 31%. Однак, акції компанії обвалилися на 24% через прогнози щодо виручки, що несправдилися. Капіталізація компанії зменшилася на $150 млрд, що стало найбільш різким падінням в її історії.

Як повідомила компанія, її виручка підскочила на 42% і досягла $ 13,2 млрд, передає Інтерфакс -Україна. При цьому, аналітики, опитані Thomson Reuters, в середньому оцінювали виручку майже в $13,4 млрд. Останній раз виручка компанії виявлялася гірша за прогноз у першому кварталі 2015 року.

Відео дня

Після підйому до рекордної позначки в ході торгів в середу, 25 липня, на додатковій сесії ціна акцій Facebook впала на 23%. Причиною падіння котирувань стали заяви керівництва Facebook про те, що темпи зростання будуть сповільнюватися. Зокрема, підйом виручки в другому кварталі в річному вираженні був на 7 процентних пунктів менше, ніж в першому кварталі, і ця тенденція збережеться в другому півріччі.

Крім того, компанія очікує більш швидкого збільшення витрат в 2019 році. В результаті рентабельність в наступні кілька років буде в районі 35%, в той час як у другому кварталі вона становила 44%.

Доходи соцмережі від реклами в минулому кварталі зросли на 42% - до $13 млрд. При цьому близько 91% виручки від реклами компанія отримала з мобільних пристроїв в порівнянні з 87% роком раніше. Кількість користувачів соцмережі (активність облікового запису не рідше разу на місяць) в квітні-червні зросла на 11% в порівнянні з тим же періодом минулого року - до 2,23 млрд осіб. Число користувачів, активних щодня, підвищилося також на 11% і досягло 1,47 млрд осіб.

Нагадаємо, що раніше щодо соціальної мережі Facebook спалахнув найграндіозніший в історії скандал. Через додаток This is Your digital life, створений професором Кембриджського університету російського походження Олександром Коганом, було зібрано персональні дані 50 млн користувачів. З порушенням правил Facebook, дані було передано третій стороні - компанії Cambridge Analytica, заснованій мільярдером Робертом Мерсером.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X