Агрохолдинг Кернел планує два злиття – АМКУ

3 квітня 2017, 17:58
Дві заяви про злиття від агрохолдингу Кернел знаходяться на розгляді Антимонопольного комітету України (АМКУ)

Про це повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес-службі комітету.

"Зараз на розгляді у нас дві заяви про злиття від компанії Кернел", - сказали в АМКУ.

У відомстві не уточнили назви компаній, посилаючись на конфіденційність до прийняття комітетом остаточного рішення.

Відео дня

Нагадаємо, що в п'ятницю, 31 березня, ряд ЗМІ повідомив про можливу купівлю Кернел агрохолдингу Українські аграрні інвестиції (УАІ).

У прес-службі компанії інформацію не підтвердили, посилаючись на вже заявлену стратегію засновником і головою ради директорів компанії Андрієм Веревським розширити земельний банк на 200-250 тис. га. Веревський оцінив таке розширення земельного банку орієнтовно в $150 млн.

У числі потенційних угод Кернел розглядав також активи агрохолдингу Мрія, але Мрія відхилила пропозицію.

АМКУ в березні 2017 року дозволив Кернелу купити у Glencore 10 агропідприємств у Черкаській, Київській та Вінницькій областях.

Згідно з інформацією на сайті УАІ, компанія володіє одним з найбільших земельних банків в Україні, п'ятьма елеваторними комплексами. За інформацією Європейського банку реконструкції та розвитку, в 2016 році земельний банк цієї компанії оцінювався в 195 тис. га.


Кернел – найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально-інтегрована структура компанії будується на тісно пов'язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішні продажі соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг щодо зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах. З 2007 року акції компанії торгуються на WSE.

Кернел завершив 2016 ФР з чистим прибутком в $225,2 млн, що в 2,1 рази більше, ніж у 2015 ФР. Його виручка скоротилася на 14,6% - до $1,989 млрд, EBITDA – на 12,7%, до $346,4 млн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X