Адміністрація морпортів скоротила прибуток на півмільярда гривень

20 серпня 2018, 13:19

За підсумками першого півріччя 2018-го Адміністрація морських портів України (АМПУ) отримала 1,3 млрд грн чистого прибутку, що на 500 млн грн менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомили в прес-службі АМПУ.

Водночас чистий дохід зменшився на 600 млн грн і становив 3,6 млрд грн.

Як розповів керівник Адміністрації морпортів Райвіс Вецкаганс, це пов'язано з падінням вантажообігу в українських портах на 3,1% і зниженням ставок.

Відео дня

Так, з початку 2018 року АМПУ працює в нових економічних умовах – з 1 січня набули чинності нові більш ліберальні ставки портових зборів, знижені на 20%.

За цей період підприємство перерахувало на користь держави 2,1 млрд грн, що становить 58% отриманого доходу за вказаний період.

При цьому відрахування АМПУ до держбюджету зменшилися на 25% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

За словами Вецкаганса, це дозволило компенсувати фінансові втрати від зниження ставок портових зборів і акумулювати кошти на капітальні інвестиції в проекти з днопоглиблення, а також модернізації та будівництва причального фронту.

У поточному році АМПУ планує вкласти в інфраструктуру портів вже близько 2,9 млрд грн. У 2016 році на ці цілі було спрямовано 650 млн грн, в 2017 - вже 1,6 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X