Адміністрація морпортів підписала меморандум з китайською компанією
Про це повідомила прес-служба АМПУ.
Документ був підписаний під час II Міжнародної транспортної конференції високого рівня Інтегровані транспортні коридори Європа-Азія, з боку АМПУ угоду засвідчив керівник Райвис Вецкаганс, з боку СHEC - директор європейського підрозділу Ван Юньджон.
Сторони домовилися про пошук можливостей для збільшення вантажопотоку Новим шовковим шляхом через порти України, вивчення можливостей для здійснення інвестицій в розвиток портової галузі України та освіту індустріальних парків.
Крім того, АМПУ і CHEC планують обмінюватися інформацією щодо перспективних проектів розвитку портової інфраструктури, акваторій і каналів для зміцнення співпраці. Зокрема, це стосується проекту реконструкції Бузько-Дніпровсько-Лиманського каналу.
"Співпраця АМПУ і CHEC почалася в травні поточного року з підписання першого контракту про днопоглиблення в порту Южний. Незабаром ми уклали другий контракт. За цей час ми переконалися, що маємо надійного партнера, який в повній мірі і вчасно виконує свої зобов'язання. Підписання Меморандуму - логічний крок і свідчення нашої готовності до спільної роботи і в майбутньому по різними напрямками ", - заявив Райвис Вецкаганс.
АМПУ і CHEC працюють над двома незалежними один від іншого проектами днопоглиблення в порту Южний. Перший - створення акваторії біля причалів № 23-25 для зерноперевантажувального комплексу, який будує М. В. Карго для Cargill. Другий - збільшення глибин підхідного каналу біля причалів № 5-6 МТП Южний.
Заснована в 1980 році, China Harbor Engineering Company Ltd. (CHEC) є дочірньою компанією China Communications Construction Company Ltd (CCCC), має більше 60 філій в більше ніж 80 країнах світу. Компанія на сьогодні реалізує проекти вартістю $10 млрд, налічує понад 10 тис. співробітників.
Портфель CHEC включає, зокрема, суднобудування, днопоглиблювальні роботи і рекультивацію, дороги і мости, залізниці, аеропорти, складання устаткування.