Новий глава наглядової ради Укроборонпрому розповів про неефективність і головні проблеми концерну
Зі 130 підприємств Укроборонпрому прибутковими є тільки 69
Із близько 130 компаній оборонно-промислового комплексу, що входять до складу Держконцерну Укроборонпром, реально працює менше 100, решта перебувають у стадії ліквідації. З діючих прибутковими є тільки 69 підприємств. Про це в інтерв'ю ЛІГА.net розповів глава наглядової ради Укроборонпрому Айварас Абромавічус.
За його словами, майже 80% загального прибутку концерну генерують всього 10 компаній.
При цьому більше половини виручки Укроборонпрому припадає на експорт.
«У 2018 році концерн отримав приблизно 37 млрд грн доходу і 3,6 млрд грн чистого прибутку. У нас близько 70 тис. працівників і тут потрібно відзначити, що Укроборонпром показує низький рівень ефективності. Наприклад, передова компанія в цій галузі Lockheed Martin (США) має тільки на 30% більше співробітників, але в 50 разів більше виручки. У нас виручка на одного працівника всього $20 тис. на рік, а у них — $1 млн на рік відповідно», — розповів Абромавічус.
Він також зазначив, що середня зарплата в концерні - 12 688 грн.
На питання, які топ-3 проблеми Укроборонпрому глава наглядової ради виділив би, як найбільш гострі, Абромавічус назвав проблеми з репутацією, корупцію всередині компанії і проблеми з плануванням і стратегуванням оборонно-промислового комплексу.
«Суспільство не вірить, що компанія управляється прозоро і ефективно. Це створює дуже серйозні проблеми на наших експортних ринках, тому що наші партнери теж читають ЗМІ. Погана репутація ускладнює процес залучення якісно інших людей», — сказав він.
«Попереднє керівництво країни створило умови для ручного управління. Це спричинило за собою велику кількість корупційних схем, які зараз важко ліквідувати. Часто окремо взяті підприємства де-юре підконтрольні концерну, а фактично — ні», — розповів Абромавічус про корупційну проблему.
«Проблеми за межами Укроборонпрому. Наприклад, з плануванням і стратегуванням ОПК. Планування держоборонзамовлення йде на дуже короткий термін. Відповідно, заводи не знають, що Міноборони буде замовляти навіть на шість місяців наперед. Вони повільно діляться своїми планами і ще повільніше перераховують гроші підприємствам Укроборонпрому. Це реально гостра проблема, але вона вирішується», — висловив сподівання голова наглядової ради.
Як повідомлялося, Айварас Абромавічус був призначений головою наглядової ради ГК Укроборонпром указом президента Володимира Зеленського від 12 липня.