Нафтогаз може в серпні призупинити імпорт газу через відсутність фінансування — Коболєв

26 червня 2019, 16:33

Нафтогаз може в серпні призупинити імпорт природного газу для його закачування в підземні сховища, якщо не знайде фінансування.

Про це глава НАК Андрій Коболєв сказав журналістам в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

"Якщо ми не знайдемо вирішення фінансового питання в найближчий місяць, то вже в серпні будемо зупиняти імпорт для Нафтогазу. Тобто ми повинні за липень знайти гроші для того, щоб оплачувати газ в повному обсязі на серпень", - сказав він.

Відео дня

За словами Коболєва, компанії потрібна допомога Кабміну, оскільки міжнародні банки дають кредити під держгарантії або виконання певних умов.

"У випадку з цими організаціями я побоююся, що ми увійдемо в важку дискусію з урядом на тему статуту Нафтогазу або анбандлінга", - додав він.

Глава Нафтогазу підкреслив, що ці питання потрібно вирішити діючому складу уряду, оскільки це потрібно зробити вже в липні.

Нагадаємо, 31 грудня закінчується транзитний газовий контракт між Нафтогазом і Газпромом. У НАК неодноразово заявляли, що російська компанія має намір повністю припинити транзит. Коболєв сказав 16 травня, що Газпром постачає газ до Європи рекордними темпами і створює там запаси. За його словами, до початку опалювального сезону потрібно накопичити в ПСГ 20 млрд кубометрів газу.

Станом на ранок 24 червня в українських підземних сховищах було 13,07 млрд кубометрів газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X