У нафтопроводі Дружба знову знайшли брудну нафту

20 червня 2019, 15:09

Увечері 19 червня на білорусько-полській ділянці нафтопроводу було зафіксовано перевищення хлорорганічних сполук у російської нафті

На ділянці трубопроводу Дружба, який йде з Білорусі до Польщі, було зафіксовано нове забруднення нафти хлорорганікою. Про це РБК повідомили в російській Транснєфті.

Відео дня

Перевищення норм за хлорорганікою було виявлено після проведення аналізу на приймально-пропускному пункті Адамова застава, через який нафта надходить до Польщі.

Через це увечері 19 червня прокачування нафти ділянкою трубопроводу, який контролює польський оператор PERN, було припинена.

Прокачування знову відновили близько восьмої ранку 20 червня.

«Рішення щодо відновлення прийому було прийнято польською стороною за результатами аналізу об'єднаної добової проби за 19 і 20 червня», — пояснили в Транснєфті.

У компанії уточнили «зі слів білоруських колег», що ймовірною причиною короткочасного підвищення концентрації хлорорганічних сполук стало автоматичне включення системи розкачки дренажних ємностей на нафтоперекачувальній станції Кобрин в Білорусі.

Як повідомлялося, 19 квітня концерн Бєлнєфтєхім повідомив, що з Росії нафтопроводом Дружба стала надходити некондиційна нафта. У ній було перевищено вміст дихлоретану — з'єднання з сильними корозійними властивостями, яке іноді використовують при видобутку. Білорусь та інші зарубіжні споживачі російської нафти припинили прийом нафти і її транспортування. Транснєфть за участю російської влади веде переговори про врегулювання ситуації і виплати компенсацій.

Білорусь повністю відкачає всю неякісну нафту в Росії до середини серпня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X