Екс-глава Уктранснафти Лазорко намагається поновитися на посаді

10 червня 2019, 18:00

Екс-глава Укртранснафти Олександр Лазорко на наступний день після повернення в Україну почав спроби поновитися на посаді глави цієї компанії, пише профільне видання enkorr.

Він подав до Окружного адмінсуду Києва три позови до Міністерства юстиції і п'яти працівників державного реєстратора Печерської районної державної адміністрації, свідчить інформація на сайті суду. Лазорко просить суд визнати їх дії протиправними, скасувати їх рішення і зобов'язати прийняти нові.

Відео дня

За інформацією enkorr, мова йде про державних реєстраторів Печерської райдержадміністрації - Марину Карташову, Олександру Панкову, Ларису Максименко, Олега Іванюха і Вікторію Демешко. Джерела видання, наближені до Нафтогазу, розповіли, що саме ці державні реєстратори вносили зміна в реєстраційну справу Укртранснафти в 2015 році.

Перше засідання за позовами Лазорко вже відбулося, копія ухвали суду в Єдиному держреєстрі судових рішень поки не доступна.

Нагадаємо, Лазорко, який вважається соратником олігарха Ігоря Коломойського, очолював Укртранснафту в 2009-2015 роках. У травні 2015 року він був відсторонений від посади голови правління, а 10 серпня звільнений. Основною причиною відсторонення послужили маніпуляції з викачуванням технологічної нафти і її розміщенням на зберіганні на заводах групи "Приват". У 2015 році "Укртранснафта" платила за зберігання близько 2,5 млн грн в день.

Лазорко прилетів в Україну 5 червня 2019 року. До цього, 29 травня, стало відомо, що МВС зняло його з національного розшуку, де він перебував із серпня 2015 року.

Його звинувачували за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Правоохоронці підозрювали Лазорко за чотирма епізодами: незаконна викачка технологічної нафти з магістральних нафтопроводів; підписання протиправних і антидержавних угод на зберігання нафти зі структурами Привату; незаконні (надмірні) витрати на страхування в ПАТ Укртранснафта; резервування нафтопроводу Кременчук-Одеса пов'язаною з групою Приват компанією Синтез Ойл.

Укртранснафта - оператор системи магістральних нафтопроводів України. Єдиним акціонером компанії є НАК Нафтогаз України.

Показати ще новини
Радіо NV
X