Запаси газу в українських сховищах перевищили 12 млрд кубометрів

10 червня 2019, 16:20

Станом на ранок 10 червня в українських підземних газових сховищах накопичено 12,05 млрд кубометрів природного газу, повідомляє Укртрансгаз в Facebook.

"Це на 20%, або на 2 млрд кубометрів, більше, ніж торік. За першу декаду червня середньодобовий обсяг закачування склав 72 млн кубометрів", - відзначили в компанії.

У Нафтогазі нагадали, що в минулому році перед стартом опалювального сезону в ПСГ було 17,1 млрд кубометрів газу, але в цьому році потрібно закачати не менш 20 млрд кубометрів.

Відео дня

"Але щоб такі обсяги стали реальністю, Нафтогазу потрібні додаткові гроші – приблизно $1 млрд кредитних коштів для закупівлі газу. Є кілька варіантів, як залучити необхідну суму: повернутись до питання випуску єврооблігацій, отримати хоча б частину боргу перед компанією з компенсації за покладання спеціальних зобов'язань (ПСО), залучити кошти у міжнародних інвесторів", - відзначили в НАК.

Нагадаємо, 6 червня глава Нафтогазу Андрій Коболєв закликав Кабінет Міністрів відстрочити виплату компанією дивідендів і допомогти залучити кредитні кошти для закачування газу в підземні сховища. Він зазначив, що "Газпром готується до зими і чергової "газової війни", європейські постачальники теж". Вони закачують додаткові обсяги закачують в сховища, тому транзит газу через Україну за 5 місяців виріс на 8%.

Показати ще новини
Радіо NV
X