Агрокомпанія Corteva, що володіє активами в Україні, вийшла на Нью-Йоркську біржу

3 червня 2019, 21:06

Американська аграрна компанія Corteva у понеділок, 3 червня розмістила свої акції на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Про це з місця події повідомляє кореспондент НВ.

Corteva - колишній бізнес-підрозділ конгломерату DowDuPont, який спеціалізується на виробництві насіння, засобів захисту врожаю й цифрових рішеннях для фермерів. Тепер акції Corteva будуть торгуватися на біржі окремо під символом CTVA.

Відео дня

Corteva володіє комплексом по виробництву насіння у Полтавській області, в який компанія інвестувала $56 млн. Завод виробляє насіння кукурудзи та соняшнику.

НВ
Фото: НВ

Крім того, у компанії є центр розробок інноваційних рішень в с. Любарці у Київській області.

Ці активи відображені на балансі американської компанії Corteva, який був представлений інвесторам і в Американську комісію з цінних паперів.

Станом на середину робочого дня в Нью-Йорку акції впали у ціні на 7,5%, їх ціна склала $25 за акцію. Спочатку кожен акціонер DowDuPont отримав одну акцію Corteva за три акції DowDuPont.

Акції Corteva увійшли в базовий фондовий індекс S&P 500, витіснивши з нього будівельну компанію Fluor Corp. Це зробить цінні папери компанії доступними для великих фондів, які купують індексний кошик S&P 500.

"Як нова, незалежна сільськогосподарська компанія, ми зосереджені на раціональних інвестиціях в інновації, щоб забезпечити природне зростання доходів, який буде вищий за ринковий, та підвищити рентабельність інвестованого капіталу," - сказав Грег Фрідман, фінансовий директор Corteva.

Фрідман додав, що компанія націлена скоротити витрати до 2021 року на $ 1,2 млрд за рахунок синергетичного ефекту, а це дозволить збільшити маржинальність бізнесу.

"Не менш важливим є те, що ми прагнемо повернути акціонерам значний капітал завдяки поєднанню дивідендів з викупом акцій", - резюмував фінансовий директор Corteva.

Ігор Тесленко, директор бізнесу Corteva в Європі, розповів НВ, що в Україні продажі компанії зростають на 2 процентних пункти швидше за ринок. Крім насіння і засобів захисту врожаю, Corteva планує запропонувати українським фермерам кілька цифрових рішень з управління виробництвом.

Європейський ринок приносить Corteva 20% виручки. Компанія націлена розширити продажі у Німеччині, Франції та Україні, де є супутня ринкова кон'юнктура.

"Населення Європи зростає - і ми повинні задовольнити його попит на якісні сільськогосподарські продукти", - говорить Тесленко.

З проблем, з якими компанія стикається в Європі, Тесленко зазначив на занадто консервативне регуляторне середовище Євросоюзу для біотехнологічних розробок. Крім того, топ-менеджер очікує введення ринку сільськогосподарської землі в Україні, що стане стимулом для інвесторів.

Показати ще новини
Радіо NV
X