Якийсь смердючий інспектор попросив хабар, йому відмовили — глава Concorde Capital про ймовірні причини виходу HeidelbergCement з України

30 травня 2019, 10:32

(Уточнено) Німецька компанія HeidelbergCement — один з найбільших в світі виробників будівельних матеріалів — продала українські цементні заводи через корупцію.

Таке припущення гендиректор Concorde Capital Ігор Мазепа, який купив активи разом з партнерами, висловив в інтерв'ю проекту KRYM.

Він зазначив, що одна з особливостей будівельної індустрії - велика капіталомісткість. Щоб побудувати новий завод будь-якої потужності з нуля, потрібно витратити не менше 200 млн євро. За словами Мазепи, іноземні компанії, які зайшли в Україну ще на початку 2000-х років, коли обсяг ринку був в два рази меншим, зараз "просто біжать через корупцію".

Відео дня

"Тому що прийшов якийсь сраний смердючий інспектор, попросив хабар за те, щоб продовжити ліцензію на кар'єр. Йому ввічливо відмовили, кажуть:" Ти що, ми взагалі по-німецьки розмовляємо і взагалі не розуміємо, про що ти". Ну ні так ні. Розвернувся і пішов. Компанія не отримала продовження цієї ліцензії і, замість того щоб заробляти 15 мільйонів євро EBITDA на рік, вони втрачають 15 млн євро EBITDA на рік", - розповів Мазепа.

Він додав, що ліцензію вдалося повернути ще до закриття угоди: "Інспектор отримав по руках. Ми це зробили публічно. З'явилося ще два-три таких інспектора, які теж отримали по руках. Ми відкрита компанія і не соромимося про це говорити".

За його словами, для HeidelbergCement "було принципово важливо закрити цю угоду до кінця року".

"Я був, я так розумію, одним з небагатьох, хто міг дозволити взяти на себе цей ризик і заплатити... Я вклав свої гроші і ще подзвонив одному своєму другові", - додав гендиректор Concorde Capital.

Назвати точну суму угоди він відмовився: "Поки не можу сказати. Це десятки мільйонів євро. Я думаю, що така компанія може і повинна коштувати сотні мільйонів євро".

Після публікації новини в Concorde Capital уточнили, що Ігор Мазепа не озвучує позицію групи HeidelbergCement щодо причин їх виходу з України, а озвучує тільки своє особисте припущення щодо виходу інвесторів з України.

Нагадаємо, в Україну німецька компанія HeidelbergCement зайшла в 2001 році. У ПрАТ «ХайдельбергЦемент Україна» (Дніпро) є три цементних заводи в Україні, але один з них знаходиться на окупованій території. Також у його дочірнього ТОВ був завод з виробництва бетону в Луганську. Згідно з офіційною звітністю компанії, в 2013 році її активи виробили 2,35 млн т цементу. За підсумками 2017 року випуск зменшився більш ніж на 35%, до 1,5 млн тонн.

Незважаючи на все ще велику частку на українському ринку, в головній компанії прийняли рішення про вихід з нього. Покупцем виступила компанія Overin Limited, яку пов'язували з Concorde Capital. У травні Мазепа підтвердив покупку 99,8% акцій ПрАТ "ХайдельбергЦемент Україна". У Concorde Capital повідомили, що партнерами виступили віце-президент ПАТ «Концерн« Галнафтогаз» Василь Даниляк, а також бізнесмени Іван Шестак та Ігор Завіновський. В яких частках вони володіють компанією - не розкривається.

Показати ще новини
Радіо НВ
X