Позов завода Коломойського може позбавити державу п’яти мільярдів гривень

30 травня 2019, 08:10

Підконтрольний Коломойському Запорізький завод феросплавів домагається визнання неконституційним права НАБУ через суди визнавати сумнівні угоди недійсними

Сегодні Конституційний Суд України (КСУ) на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційною скаргу Запорізького заводу феросплавів (ЗЗФ), підконтрольного Ігорю Коломойському, щодо конституційності положень пункту 13 частини першої статті 17 закону «Про Національне антикорупційне бюро України» (НАБУ).

Відео дня

«Розгляд справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань Другого сенату Конституційного Суду України», - йдеться в повідомленні суду.

Оспорюване положення передбачає, що НАБУ і його працівникам для виконання покладених на них обов'язків надається право при наявності законних підстав, подавати в суд позови про визнання недійсними угоди.

У разі, якщо суд визнає цю норму неконституційною, то держава позбутися майже 5 млрд грн за 93 угодами, які були визнані недійсними за позовами НАБУ.

Суд за позовом НАБУ визнав неправомірною угоду ЗЗФ і Запоріжжяобленерго, через яку держава недорахувалася більш ніж 172,4 млн грн.

Як відомо, ЗЗФ, за інформацією журналістів програми Схеми, одне з підприємств, котрі укладали тристоронні договори на поставку електроенергії з Запоріжжяобленерго і компанією Енергомережа затриманого раніше НАБУ Дмитра Крючкова.

В рамках договору, гроші за поставлене на завод електроенергію обленерго погодилося отримувати не безпосередньо, а через компанію Крючкова. Але, отримавши гроші, Енергомережа далі їх не перераховувала.

Показати ще новини
Радіо NV
X