У поточному році Україна може оновити рекорд агроекспорту до ЄС

21 травня 2019, 12:33

Основні обсяги поставок до Європи Україна продовжує забезпечувати за рахунок зернових культур, олійних, соняшникової олії та залишків переробної промисловості

У січні-березні 2019 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився на 20% і становив $2,6 млрд. При цьому додатне для нашої держави сальдо перевищило $1,1 млрд, заявив заступник директора Національного наукового центру Інститут аграрної економіки, член-кореспондент НААН Микола Пугачов. Про це повідомляє UkraineFood.org.

Відео дня

За словами Пугачова, у І кварталі цього року порівняно з відповідним періодом 2018 року відбулося збільшення імпорту до $735 млн (+10%), збільшення експорту — до $1,882 млрд (+24%).

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн — Нідерланди, Іспанія, Польща, Італія, Німеччина та Франція. Їх сукупна частка в обороті агропродукції становить близько 70%.

Основні обсяги поставок до Європи Україна продовжує забезпечувати за рахунок зернових культур (фактично, кукурудзи), олійних (сої і ріпаку), соняшникової олії та залишків переробної промисловості.

В свою чергу, Україна імпортує з країн — членів Європейського Союзу переважно кукурудзу і соняшник для сівби, різні харчові продукти, шоколад, тютюн і алкогольні напої.

За три місяця 2019 року вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні квоти на поставки меду, яблучного і виноградного соків, кукурудзи (основна і додаткова) та цукру, а також квартальну квоту на м’ясо птиці.

Якщо наявні темпи експорту збережуться, Україна за підсумками року вкотре оновить рекордний показник постачання агропродовольчої продукції до Європейського Союзу, підсумував Пугачов.

Раніше в.о. міністра аграрної політики Ольга Трофімцева в інтерв'ю Радіо НВ заявила, що Україна вдало експортує продукцію агротеху до ЄС.

Показати ще новини
Радіо НВ
X