Укрзалізниця готується брати нові кредити

17 травня 2019, 13:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанії цікаві коротко- й середньострокові інструменти з обґрунтованими відсотковими ставками

Укрзалізниця провела всю підготовчу роботу для залучення запозичень на зовнішніх та внутрішньому ринках і має потенціал до кредитування в національній та іноземній валюті. Про це заявив голова правління компанії Євген Кравцов, повідомляє прес-служба УЗ.

Відео дня

Він повідомив, що близько 26% усіх доходів компанії сьогодні захеджовані, у найближчій перспективі це буде зроблено щодо всіх доходів Укрзалізниці через запровадження автоматичної індексації тарифу на залізничні вантажні перевезення на рівень індексу цін виробників.

За словами Кравцова, у першому півріччі також буде запроваджено механізм індексації на індекс цін виробників до інших продуктів компанії, що збільшує рівень захеджованих доходів до 35%.

"У найближчій перспективі наша мета — захеджувати майже всі доходи Укрзалізниці, і ми плануємо зробити це через запровадження автоматичної індексації тарифу на залізничні вантажні перевезення на рівень ІЦВ", — розповів керівник Укрзалізниці.

"Ми маємо багато зобов’язань, і виплати, які мають відбутися цього року, вимагають від нас прагматичного підходу, що має забезпечити інвестиційні процеси та стабільну операційну діяльність компанії", — підкреслив голова правління товариства.

Так, повідомляється, що Укрзалізниця своєчасно та в повному обсязі виконує свої зобов’язання за єврооблігаціями (у березні 2019 року погашено $150 млн основного боргу). За рахунок запровадження централізованої системи управління грошовими потоками ліквідність компанії залишається на стабільному рівні, що надає впевненості інвесторам у своєчасному виконанні фінансових зобов’язань.

З огляду на покращення фінансово-економічного стану компанія розраховує на розширення співпраці з ЄБРР та ЄІБ, українськими банками-партнерами, а також розглядає можливість емісії внутрішніх облігацій.

"Зараз ми спостерігаємо високий рівень інтересу, велику активність щодо цього інструменту з боку українських та міжнародних гравців. Наша стратегія полягає в тому, щоб використовувати такий "мікс" і більше додавати гривневих інструментів до нашого портфеля", — зазначив Кравцов.

Він також додав, що компанії цікаві коротко- й середньострокові інструменти з обґрунтованими відсотковими ставками.

Крім того, за його словами, з грудня 2018 року Укрзалізниця співпрацює зі Світовим банком з метою визначення напрямків і можливих фінансових інструментів кредитування.

Як повідомлялося, Укрзалізниця звернулася до Кабінету міністрів і Верховної Раді України з проханням виділити 7 млрд грн на придбання пасажирських вагонів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X