Фестиваль інновацій. Чому варто відвідати виставку споживчої електроніки IFA 2019

16 травня 2019, 12:04
Новини компаній
З 6 до 11 вересня 2019-го в Берліні пройде щорічна виставка споживчої електроніки IFA (Фото:IFA)

З 6 до 11 вересня 2019-го в Берліні пройде щорічна виставка споживчої електроніки IFA (Фото:IFA)

З 6 до 11 вересня 2019-го в Берліні пройде щорічна виставка споживчої електроніки IFA. НВ зібрало кілька цифр і фактів про цю подію, а також дізналося, чому варто її відвідати.

Відео дня

Раз на рік своєрідною європейською Кремнієвою долиною стає столиця Німеччини - Берлін. Якщо зібрати воєдино дух Маунтін-В'ю, Менло Парк, Купертіно та інших каліфорнійських технолакун, - безумовно вийде атмосфера виставки IFA, де тисячі компаній з усього світу щорічно представляють свої hi-tech новинки, а тисячі топ менеджерів укладають угоди на мільярди євро.

Одне з найголовніших торгових шоу світу існує вже майже 100 років як Берлінська виставка інноваційної техніки, а в 1971-му ця подія стала міжнародною і з кожним роком тільки збільшує свої масштаби.

Наприклад, IFA 2018, яка проходила з 31 серпня до 5 вересня, зібрала майже 245 тис. відвідувачів зі 129 країн, майже 6 тис. представників медіа, більше 80 тис. міжнародних трейдерів, які уклали угоди з різними компаніями на суму близько 4, 7 млрд євро. Передові світові бренди показали публіці свої найсвіжіші новинки, починаючи від смартфонів і закінчуючи розумними будинками і екзоскелетами.

IFA Gala 2018
Фото: IFA Gala 2018

Що чекати в 2019-му?

Виставка, яка пройде з 6 до 11 вересня 2019-го, обіцяє бути не менш масштабною і грандіозною, завдяки відкриттям і новинкам, які з'явилися за минулий рік. Зокрема, запуск нового покоління мобільної мережі 5G, більш просунуті системи штучного інтелекту, технології автопілотування, і, звичайно, вдосконалені моделі споживчої електроніки і побутової техніки.

Цього року IFA Next - інноваційний хаб IFA в Берліні - оголосив Японію своїм першим глобальним інноваційним партнером. На виставці IFA 2019 також анонсували двох ключових спікерів - генеральний директор китайського ТехноГігант Huawei Річард Йу, і президент американської компанії-виробника мікросхем Qualcomm Кріштіану Амон.

"У 2018 році світовий ринок технічних споживчих товарів вперше сформував грошовий оборот більше одного трильйона євро, збільшившись на 3,3%. У 2019 ми знову очікуємо збільшення обороту на 1% до 1,052 трлн євро. Ринками, що зростають, є Європа, Північна Америка, Близький Схід і Африка", - говорить Ханс-Йоахім Камп, голова наглядової ради gfu Consumer & Home Electronics, організатор IFA.

IFA Gala 2018
Фото: IFA Gala 2018

Тренди в споживчій електроніці

Головними інноваціями в сфері споживчої електроніки в 2019-му стануть штучний інтелект, мобільні пристрої з підтримкою 5G, гаджети з гнучкими екранами, звукові системи на 360-градусів, а також бездротова музика, яка транслюється з вінілових програвачів.

Що стосується штучного інтелекту (ШІ) - компанії готують свої голосові цифрові системи, які вже можуть вчитися і покращувати ефективність після певного терміну експлуатації. ШІ також допомагає поліпшити якість зображення в останньому поколінні телевізорів з роздільною здатністю 8К. Крім цього, нейронні мережі можуть визначати напрямок звуку на стадіонах, концертних залах або в студіях, автоматично коригуючи і покращуючи звучання.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Головними інноваціями в сфері споживчої електроніки в 2019-му стануть штучний інтелект, мобільні пристрої з підтримкою 5G, гаджети з гнучкими екранами, звукові системи на 360-градусів, а також бездротова музика, яка транслюється з вінілових програвачів.

Нещодавно представлена мобільна мережа нового покоління 5G має величезні перспективи і обіцяє користувачам передавати гігабайти інформації за лічені миті. Головні смартфони з підтримкою 5G, а також інші інноваціонніе моделі гаджетів привезуть на IFA 2019.

Не менш важливими є новинки в світі аудіо: на виставці в цьому році варто очікувати останні рішення для бездротових динаміків, які до систем розумних будинків і забезпечувати найвищу якість звуку навіть через інтернет-підключення, а також широке розмаїття систем SoundBar і домашніх кінотеатрів з новими форматами 3D і 360-градусного звучання.

Ну і, звичайно, дисплеї. Багато дисплеїв. Вдосконалені світлодіодні LED-дисплеї, технології органічних світлодіодів OLED, мікро- і кристалічні дисплеї, - всі ці новинки будуть основою для гнучких, портативних і стаціонарних гаджетів майбутнього, з постійно поліпшуваною якістю зображення.

IFA Gala 2018
Фото: IFA Gala 2018

Тренди в побутовій техніці

Безперечно, найбільш актуальною технологією є пов'язані розумні системи, які можуть спілкуватися між собою і покращувати щоденний побут людини.

Використання ШІ і машинного навчання в смарт-системах з голосовим управлінням роблять їх функціонал набагато більш різноманітним, і покращують ефективність їх роботи таким чином, що вони є дійсно корисними в побуті.

Безперечно, найбільш актуальною технологією є пов'язані розумні системи, які можуть спілкуватися між собою і покращувати щоденний побут людини.

Розвиток акумуляторних систем збільшує автономність подібних продуктів, які забезпечують автоматичне прибирання в будинку, відповідають за зберігання продуктів, а також економлять енергію, ресурси і, найголовніше, час людей.

Завдяки сучасним розробкам і оптимізації інформаційних технологій, побутова техніка розвивається і вдосконалюється, пропонуючи користувачам взаємодію за допомогою мобільних застосунків, голосового контролю і навіть управління жестами. Інтегровані камери практично у всіх сучасних пристроях допоможуть вам контролювати роботу техніки і безпеку свого будинку на відстані.

І останній за списком, але не за важливістю, - акцент виробників побутової техніки на трендах здорового способу життя. У сучасному світі, що стрімко розвивається, гаджети, які допомагають контролювати здорове харчування, готувати їжу, складати плани тренувань і фізичних навантажень є практично незамінними.

Разом з системами економії енергії та грамотного розподілу ресурсів, всі описані новинки, які будуть представлені на IFA 2019, є основною рушійною силою на шляху людства до індустрії 4.0 і нових технологічних революцій.

Показати ще новини
Радіо NV
X