Половина інфраструктури Укрзалізниці глибоко збиткова

15 травня 2019, 13:43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Утримувати малодіяльну інфраструктуру за рахунок Укрзалізниці вже немає можливості - Рязанцев

Збиткова інфраструктура української залізниці сьогодні становить 45,7% ділянок і сукупно виконує лише 2,1% тоннокілометрової роботи. Таку заяву зробив директор з економіки та фінансів Укрзалізниця Андрій Рязанцев. Про це повідомляє ЦТС із посиланням на дані Укрзалізниці.

Відео дня

За словами Рязанцева, висновки аналітичного дослідження з  експлуатаційної та економічної ефективності роботи галузі показали, що завдяки цій інфраструктурі Укрзалізниця отримує тільки 543 млн грн, тоді як видатки на її утримання становлять понад 7,8 млрд грн.

Рязанцев зазначив, що крім інформації про експлуатаційні показники роботи галузі в опублікованому звіті надана статистика про доходи, витрати і фінансовий результат від вантажних перевезень, що буде враховуватися при прийнятті рішень на рівні Укрзалізниці.

"Також ці дані дозволяють не тільки в цифрах, але й візуально оцінити обсяг і розташування малодіяльної інфраструктури, яка створює додаткове фінансове навантаження на галузь і рано чи пізно припинить функціонувати без співфінансування з боку держави або місцевої влади", - заявив Рязанцев.

На його думку, в умовах відсутності фінансування з державного та місцевих бюджетів це є одним з механізмів стримування зростання тарифів на залізничні перевезення.

"Сьогодні для залізниці як ніколи актуальним стає питання збільшення обсягів перевезень саме на малодіяльних напрямках, при відсутності можливості їх оптимізації. Іншим варіантом збереження такої інфраструктури може бути співфінансування із державного і місцевих бюджетів, якщо ділянка має високе стратегічне, оборонне, соціальне значення", - зазначив топ-менеджер.

Він додав, що представники УЗ аргументують свою позицію і мають спільно з органами влади вирішити питання малодіяльної інфраструктури якомога швидше, оскільки утримувати її за рахунок Укрзалізниці вже немає можливості.

Раніше повідомлялося, що Укрзалізниця зібралася реформувати систему приміських перевезень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X