Львів має намір закупити 100 тролейбусів з автономним ходом

14 травня 2019, 15:50

Тендер на закупівлю тролейбусів планується провести до кінця 2019 року

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку може виділити Львову 50 млн євро на оновлення транспортної інфраструктури міста, в тому числі 25 млн євро на закупівлю 100 нових тролейбусів із автономним ходом, 10 млн євро - на ремонт і оновлення електромережі, 15 млн євро - на ремонт вул. Шевченко. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Львівська міськрада в понеділок (13 травня, - ред.) підписала відповідний договір про наміри з IFC. Це дозволяє говорити про потенційно одне із найбільших за всю історію залучень коштів міжнародного інституту в розвиток міста. Підписання листа - перший етап, потім міськрада і МФК розглянуть можливість підписання кредитного договору", - заявили у Львівській міськраді.

Одержувачами коштів виступлять комунальні підприємства Львівелектротранс (35 млн євро) і Львівавтодор (15 млн євро).

"Попередня ідея була закупити 100 електробусів, але, з огляду на наявність у нас 130 км тролейбусної контактної мережі, для оптимізації витрат було вирішено закупити тролейбуси з автономним ходом, тобто без добудови тролейбусних ліній ми зможемо забезпечити під'їзд електротранспорту в густонаселених районах, де немає контактної мережі. Ми також зможемо оптимізувати рух тролейбусів і автобусів, щоб вони не дублювали один одного", - розповів мер Львова Андрій Садовий.

Процентна ставка за договором може скласти 4,99-5,5%, термін погашення - 13 років із пільговим трирічним періодом.

Кредити будуть фінансуватися частково за рахунок власних фондів IFC, частково за рахунок Фонду чистих технологій (CTF).

Точний розподіл між кредитами IFC буде визначено при оцінці і буде залежати від відповідності проектів критеріям фінансування CTF. Крім того, IFC надаватиме консультативні послуги в рамках цих проектів.

За словами заступника директора профільного департаменту міськради Андрія Білого, тендер на закупівлю тролейбусів планується провести до кінця поточного року після всіх узгоджень і почати їх поставки з 2020 року протягом трьох років, щоб встигнути підготувати базу обслуговування нової техніки і провести навчання водіїв.

За інформацією Львівелектротрансу, на сьогодні з 208 одиниць рухомого складу 137 одиниць становлять трамваї (в тому числі 98 - старі Татра КТ4), 71 - тролейбуси (нові Електрон - 10 одиниць та один електробус, старі - 61). Також на балансі підприємства 82 км трамвайних шляхів і контактної мережі, 130 км тролейбусної контактної мережі і 19 тягових підстанцій.

Раніше повідомлялося, що у Львові запустили SMS-оплату за проїзд в транспорті.

Показати ще новини
Радіо НВ
X