Дощі винні. Україну чекає неврожай цукрового буряка

13 травня 2019, 18:31

У 2019 року в Україні вдасться виробити не більше 1,2 млн т цукру

У 2019 через перезволоження верхніх шарів ґрунту і високу відносну вологость повітря, викликану великою кількістю опадів, врожайність цукрових буряків буде нижче очікуваного рівня. Про це повідомляє Національна асоціація цукровиробників України Укрцукор.

Відео дня

За її прогнозами, цього року в Україні вдасться виробити не більше 1,2 млн т цукру, що набагато менше результату 2018 року.

"З огляду на всі фактори, можемо спрогнозувати, що цукристість і врожайність буде нижче очікуваного рівня, що, в свою чергу, вплине на виробництво цукру. За нашими прогнозами, в цьому році ми зможемо отримати в межах 1,1-1,2 млн т цукру . Така кількість може створити певний дефіцит на ринку", - повідомили в Укрцукрі.

В асоціації пояснили, що цукробурякова зона знаходиться в зоні сильно зволоженого грунту.

"Це зумовило часткове вимивання посівів цукрових буряків. Також внаслідок великої кількості опадів рослини уражаються хворобами, які впливають на зростання, розвиток і цукристість цукрових буряків. Під час підвищеної зволоженості неможливо проводити агрохімічні роботи, так як засоби захисту не встигатимуть проявити свою дію на шкідників/засміченість", - повідомили в Укрцукрі.

Крім того, під час рясних дощів вимивається азот з грунту, в результаті чого погіршується ріст і розвиток цукрових буряків. При цьому наголошується, що в перезволоженому холодному грунті молоді рослини гинуть від нестачі кисню.

Раніше в Укрцукрі заявили, що в наступному виробничому сезоні в Україні буде працювати 34-35 цукрових заводів, в цьому сезоні їх працювало 42.

У 2018/2019 МР Україна виробила 1,82 млн т цукру.

Також повідомлялося, що Міністерство сільського господарства США очікує, що Україна виробе понад 72 млн т зернових, побивши історичний рекорд врожайності.

Показати ще новини
Радіо НВ
X