У Німеччині скасують «податок на НДР»

18 листопада 2019, 10:08

З 2021 року більшість жителів ФРН будуть звільнені від сплати «внеску солідарності», який направляли на підтримку східних земель, що раніше входили до НДР.

Більшість жителів ФРН з 2021 року буде звільнено від сплати «внеску солідарності з новими федеральними землями». Згідно з рішенням Бундестагу, від сплати цього податку звільнять приблизно 90% платників податків. Ще 3,5% будуть, як і раніше, платити його в повному обсязі, а 6,5% - частково, в залежності від рівня доходів, повідомляє Deutsche Welle.

Відео дня

Це стало можливо завдяки тому, що німецька єдність просунулася далеко вперед, заявив міністр фінансів країни Олаф Шольц. Відмова від податку «є також знаком успіху возз'єднання Німеччини».

«Податок солідарності» було введено після возз'єднання Німеччини для фінансування проектів відновлення нових федеральних земель (території колишньої НДР). З 1998 року його розмір становив 5,5% від суми належного до сплати прибуткового податку (для фізосіб) і податку на прибуток (для юросіб).

За підсумками 2018 року надходження до бюджету від «внеску солідарності» становили 18,9 млрд євро. Його часткове скасування скоротить розмір зборів на 10,9 млрд євро з 2021 року.

Від податку будуть повністю звільнені сім'ї з двома дітьми, що мають сукупну річну зарплату-брутто до 151 тис. євро, а також самотні громадяни з доходом нижче 73 тис. євро. Найбільше виграють платники податків із середнім доходом.

Скасування «внеску солідарності з новими федеральними землями» для більшості платників податків була передбачена в федеральному бюджеті Німеччини на 2020−2023 роки, проект якого було ухвалено у червні 2019-го.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X