Суд встав на сторону НБУ у справі з банком Михайлівський

8 серпня 2017, 10:33
Апеляційний суд підтвердив правомірність виведення з ринку банку Михайлівський

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Згідно з повідомленням, Київський апеляційний адміністративний суд України підтвердив законність, правомірність і обгрунтованість рішень Національного банку щодо виведення ПАТ банку Михайлівський з ринку, повністю відмовивши акціонеру цього банку в позові.

Відео дня

НБУ зазначає, що згідно з матеріалами справи, компанія Екосіпан, яка є акціонером банку, оскаржувала в суді рішення регулятора щодо правомірності виведення банку Михайлівський з ринку.

Нагадаємо, що окружний адміністративний суд Києва 15 травня частково задовольнив позов компанії і скасував рішення Національного банку і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про неплатоспроможність Михайлівського, введенні в нього тимчасової адміністрації та ліквідації.

При цьому суд відмовився зобов'язати НБУ відновити роботу банку Михайлівський.

Національний банк не погодився з рішенням суду першої інстанції і подав апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду, яка 7 серпня була задоволена повністю.

Нагадаємо, що правління Національного банку прийняло рішення про віднесення банку Михайлівський в категорію неплатоспроможних 23 травня 2016, а 12 липня 2016 з пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та його ліквідації.

Нацбанк раніше повідомляв, що з 20 травня банк Михайлівський провів велику кількість операцій з переказу вкладів фізичних осіб з фінансової компанії, пов'язаної з банком, на баланс банку.

Це збільшило навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на 1 млрд гривень - з 1,6 млрд гривень до 2,6 млрд

Станом на 23 травня 2016 100% акцій банку належить компанії Екосіпан, 92.5% якого належить Віктору Поліщуку, 3.9% - Ігорю Дорошенко і 3% - Віктору Єрасову.

Показати ще новини
Радіо NV
X