Німецька поліція проводить обшуки у філіях великого швейцарського банку через російського олігарха Усманова — Der Spiegel

8 листопада 2022, 13:38
Володимир Путін та Алішер Усманов (Фото:kremlin.ru)

Володимир Путін та Алішер Усманов (Фото:kremlin.ru)

Співробітники Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини (BKA) прийшли з обшуками до філій банку UBS у справі підсанкційного російського олігарха Алішера Усманова.

Німецька поліція проводить обшуки у відділеннях найбільшого швейцарського банку UBS у пошуках інформації у справі російського олігарха Алішера Усманова.

Про це повідомляє Der Spiegel.

Відео дня

Під обшуки потрапили підрозділи з обслуговування приватних клієнтів у головному офісі UBS у Франкфурті-на-Майні та у філії у Мюнхені.

Як пише видання, після вторгнення РФ в Україну Усманов потрапив до списку санкцій Європейського союзу і зараз перебуває за кордоном, імовірно — в Узбекистані.

Зазначається, що за останні кілька місяців співробітники Управління боротьби з тяжкими злочинами та організованою злочинністю BKA зібрали майже 100 звітів про підозри у відмиванні грошей з банків, які, як стверджується, мають відношення до операцій Усманова.

Зазначається, що речник Генеральної прокуратури ФРН підтвердив факт обшуків. Йдеться про збирання доказів у справі про відмивання грошей. Співробітники банку при цьому поки що ні в чому не звинувачуються.

За даними видання, UBS Europa також направила владі дев'ять повідомлень про підозрілі транзакції. Скарги були направлені частково щодо самого росіянина, частково щодо офшорних компаній, пов'язаних із Усмановим.

Зазначається, що прокуратура Мюнхена веде розслідування щодо Усманова за підозрою в ухиленні від сплати податків, припускаючи, що мільярдер, який перебуває під санкціями ЄС, зобов'язаний був сплачувати податки в Німеччині.

Генеральна прокуратура Франкфурта-на-Майні також проводить розслідування за підозрою у відмиванні коштів.

Як повідомлялося, поліція Німеччини конфіскувала картини на 5 млн євро на яхті російського олігарха Усманова.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X