Мінфін не планує продовжувати випускати п’ятирічні ОВДП

27 вересня 2019, 13:01

Міністерство фінансів до кінця року не планує розміщувати п’ятирічні гривневі облігації внутрішньої державної позики (ОВДП).

Про це заступник міністра фінансів Юрій Буца сказав на Українському фінансовому форумі в Києві, який організовує інвесткомпанія ICU.

Він розповів, що на початку року більшість нових ОВДП були короткиими — три- і шестимісячними. Зараз на них поппиту майже немає.

Відео дня

«Весь попит нерезидентів концентрується на довших інструментах — на двох, трьох, п’яти роках», — сказав Буца.

Він нагадав, що Мінфін в квітні почав випускати п’ятирічні гривневі ОВДП. Під час останнього аукціону випуск досяг розміру, коли він може бути включний в міжнародні індекси, зокрема в JPMorgan GBI-EM Index.

«На цьому ми закінчимо з цим інструментом. Ми його більше розміщати не будемо», — повідомив Буца.

Він додав, що Мінфіну, згідно з планом запозичень, потрібно до кінця року залучити 50 млрд грн. Відомство розраховує не тільки на внутрішній ринок, а й на фінансування від міжнародних партнерів.

«В нас до кінця року 12 чи 13 аукціонів залишилося. Нам достатньо буде виставляти з обмеженнями стандартні річні, дворічні, трирічні інструменти, щоб задовільнити повністю наші потреби», — підкреслив він.

Нагадаємо, у вівторок, 24 вересня, на аукціонах з продажу ОВДП Мінфін залучив 13,2 млрд гривень, більшу частину з яких склали надходження від п’ятирічних облігацій.

Портфель ОВДП України, які перебувають у власності нерезидентів, 26 вересня збільшився на 8 млрд грн — до 97 млрд грн,

Показати ще новини
Радіо NV
X