В Україні операції з криптовалютами потраплять під фінансовий моніторинг — Мінфін

24 січня 2020, 12:11

Держфінмоніторинг займатиметься розслідуванням джерел походження криптоактивів і напрямків їх використання.

Операції з криптовалютами потраплятимуть під фінансовий моніторинг згідно з вимогами оновленого закону про фінмоніторинг, який вступить в силу з 28 квітня. Про це повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова, коментуючи зміни в законодавстві.

Відео дня

Зокрема, нововведення передбачають, що під фінансовий моніторинг підпадають операції з віртуальними активами.

«До переліку суб'єктів первинного фінансового моніторингу додаються компанії, які надають послуги з обміну, зберігання, реалізації, переведення електронних грошей. У тому числі в цю категорію входять компанії, діяльність яких пов'язана з криптовалютами», - повідомила Маркарова.

Біржі, обмінники, банки та інші компанії, які здійснюють операції в криптовалютами, повинні будуть надавати інформацію про операції на суму понад 30 тис. грн в еквіваленті. Також вони повинні будуть збирати інформацію про клієнта.

У той же час клієнт повинен буде надавати інформацію про походження і призначення своїх віртуальних активів.

Про підозрілі операції необхідно повідомляти Державну службу з фінансового моніторингу.

«У Держфінмоніторингу є доступ до аналітичного продукту, який дозволяє проводити розслідування джерел походження криптоактивів і напрямків їх використання», - додала Маркарова.

Зупиняти подібні операції на даний момент неможливо, але є можливість блокувати криптогаманці і вилучати незаконно добуті криптоактиви, додала міністр. Також Маркарова додала, що відомство не буде багаторазово перевіряти одного і того ж клієнта.

Також міністр додала, що у Верховній Раді створено робочу групу, яка протягом наступних чотирьох місяців має розробити закон про регулювання обороту віртуальних активів в Україні.

Нагадаємо, що недавно ще один великий інвестор покинув проєкт Facebook зі створення криптовалюта Libra.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X