В Україні операції з криптовалютами потраплять під фінансовий моніторинг — Мінфін
Держфінмоніторинг займатиметься розслідуванням джерел походження криптоактивів і напрямків їх використання.
Операції з криптовалютами потраплятимуть під фінансовий моніторинг згідно з вимогами оновленого закону про фінмоніторинг, який вступить в силу з 28 квітня. Про це повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова, коментуючи зміни в законодавстві.
Зокрема, нововведення передбачають, що під фінансовий моніторинг підпадають операції з віртуальними активами.
«До переліку суб'єктів первинного фінансового моніторингу додаються компанії, які надають послуги з обміну, зберігання, реалізації, переведення електронних грошей. У тому числі в цю категорію входять компанії, діяльність яких пов'язана з криптовалютами», - повідомила Маркарова.
Біржі, обмінники, банки та інші компанії, які здійснюють операції в криптовалютами, повинні будуть надавати інформацію про операції на суму понад 30 тис. грн в еквіваленті. Також вони повинні будуть збирати інформацію про клієнта.
У той же час клієнт повинен буде надавати інформацію про походження і призначення своїх віртуальних активів.
Про підозрілі операції необхідно повідомляти Державну службу з фінансового моніторингу.
«У Держфінмоніторингу є доступ до аналітичного продукту, який дозволяє проводити розслідування джерел походження криптоактивів і напрямків їх використання», - додала Маркарова.
Зупиняти подібні операції на даний момент неможливо, але є можливість блокувати криптогаманці і вилучати незаконно добуті криптоактиви, додала міністр. Також Маркарова додала, що відомство не буде багаторазово перевіряти одного і того ж клієнта.
Також міністр додала, що у Верховній Раді створено робочу групу, яка протягом наступних чотирьох місяців має розробити закон про регулювання обороту віртуальних активів в Україні.
Нагадаємо, що недавно ще один великий інвестор покинув проєкт Facebook зі створення криптовалюта Libra.