П'ять міністерств проведуть огляд бюджетних витрат

9 квітня 2019, 13:47

У 2019 Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров'я, Міненерговугілля, Мінсоцполітики та Мінагрополітики проведуть огляд бюджетних витрат в дев'яти сферах, повідомила прес-служба Мінфіну.

Відповідний проект розпорядження схвалив Кабінет Міністрів.

"Огляд витрат - ключовий елемент для створення ефективної системи планування бюджету на середньострокову перспективу. Така комплексна оцінка покаже, чи доцільно розподілені державні витрати, і допоможе виявити неефективні або неактуальні витрати. Таким чином, буде зрозуміло, які з програм заслуговують кращого фінансування, або, навпаки, кошти з яких коштує перерозподілити на інші програми", - пояснили в Мінфіні.

Відео дня

Огляди витрат проводитимуть спеціально створені робочі групи, до складу яких увійдуть представники відповідних міністерств і Мінфіну, а також незалежні експерти. До 1 грудня 2019 року вони мають представити звіти про проведені огляди. Міністерства оприлюднять їх на своїх сайтах.

"За підсумками таких оглядів уряд буде приймати рішення, що є підставою для внесення пропозицій до Бюджетної декларації та проект державного бюджету на плановий період", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в грудні 2018 року Верховна Рада затвердила середньострокове планування бюджету. Замість однорічних Основних напрямів бюджетної політики вводиться середньострокова Бюджетна декларація як документ стратегічного планування, що визначає бюджетну політику на наступні три роки.

Показати ще новини
Радіо NV
X