Нацбанк хоче домовитись із МВФ про нову програму на $5−10 млрд

8 серпня 2019, 13:42

Зобов’язання, які Україна візьме на себе в межах нової програми співпраці з МВФ, навряд чи будуть сильно відрізнятися від попередніх — заступник голови НБУ

Національний банк вважає, що Україні потрібна нова довгострокова програма співпраці з МВФ на загальну суму в $5−10 млрд. Про це в інтерв'ю Financial Observer заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Відео дня

За його словами, перший транш нової програми МВФ може надійти до кінця цього року. Національний банк очікує, що він становитиме близько $2 млрд. Приблизно на такі ж суми фінансування МВФ очікує і в 2020—2021 роках.

«Нова програма з МВФ — це насамперед позитивний сигнал для інвесторів та міжнародних партнерів України, індикатор продовження реформ. Поточний рівень міжнародних резервів є достатнім для згладжування Національним банком надмірних коливань на валютному ринку і виконання зобов’язань уряду», — розповів Сологуб.

Він зауважив, що зобов’язання, які Україна візьме на себе в межах нової програми, навряд чи будуть сильно відрізнятися від тих, що включалися в попередні угоди. «Міжнародні партнери очікують від України насамперед антикорупційну, судову і земельну реформу, а також продовження зваженої фіскальної політики і зниження частки простроченої заборгованості в кредитному портфелі банківської системи», — відзначив заступник голови НБУ.

Раніше представник президента в Кабміні Андрій Герус заявив, що переговори з МВФ можуть відновитися у вересні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X