Проплачені мітинги та «тітушки». Правління Нацбанку звинуватило Коломойського в тиску
На Національний банк кілька тижнів триває сфокусована атака. Про це йдеться в заяві правління НБУ.
Це проявляється у формі замовних спекуляцій та наклепу у медіа, проплачених мітингів під стінами НБУ і навіть спроби насильницького вторгнення в НБУ «тітушками», заявили в правлінні.
«Ми вважаємо, що цей тиск на Національний банк здійснює олігарх та ексвласник ПриватБанку Ігор Коломойський, який заборгував державі 5,5 млрд доларів США, виведених із ПриватБанку до націоналізації. Водночас держава — президент, уряд, Національний банк — об'єднані єдиною позицією, що кошти мають бути повернуті. Мета атаки — створити керований інформаційний хаос, щоб дискредитувати НБУ і реформу з очищення банківського сектору, змінити керівництво та у майбутньому вдатися до ручного управління НБУ; уникнути відповідальності та необхідності повертати державі виведені з ПриватБанку кошти; стати на заваді співпраці України з міжнародними партнерами та насамперед МВФ, який підтримує позицію держави, що колишні власники збанкрутілих банків повинні повернути державі кошти», — йдеться в заяві.
В Нацбанку підкреслили, що мітингарі під НБУ, за даними ЗМІ, отримують гроші за участь у мітингах. Організатором мітингів є громадська організація «Стоп корупції», яку виключили у вересні 2018 року із Глобальної мережі журналістів розслідувачів (GIJN) через непрофесіоналізм і конфлікт інтересів.
Про причетність до атаки Ігоря Коломойського свідить те, що до мітингів з 25 листопада долучилися працівники Нікопольського заводу феросплавів та інших підконтрольних олігарху підприємств, які до цього пікетували офіси ПриватБанку у Дніпрі та Києві. Крім цього, атака реалізується через депутата від Слуги народу Олександра Дубінського, фігуранта антикорупційних розслідувань, «якого в медіа називають рупором олігарха Коломойського», підкреслили в правлінні НБУ.
«Негатив та наклеп, вимоги та очікування „тієї“ сторони озвучуються за допомогою його або пов’язаних із ним інформаційних ресурсів», — вказано в заяві.
В правлінні відзначили, що тиск на центральний банк є неприпустимим у правовій та цивілізованій державі.
«Ми продовжуємо забезпечувати цінову та фінансову стабільність: регулюємо банки, забезпечуємо безперебійність платежів, нарощуємо міжнародні резерви України тощо. Однак, оскільки атаки можуть загрожувати налагодженій роботі регулятора та безпеці наших співробітників, НБУ вже звернувся до правоохоронних органів з проханням не допустити протиправних дій. Попри тиск, ми і надалі захищаємо спільну позицію держави: колишні власники банків мають нести відповідальність за виведення коштів вкладників та доведення банків до банкрутства. Закликаємо медійну та експертну спільноту підтримати НБУ через об'єктивне висвітлення подій», — додали в НБУ.
Нагадаємо, ініціатором акції протесту називає себе організація Стоп корупції. Згідно з даними держреєстру, її засновниками є Роман Бочкала, Богдан Хмельницький і Тарас Лилик. Один з напрямків її діяльності - журналістські розслідування. Сюжети виходять на 5 каналі. Детектор Медіа неодноразово писав, що розслідування можуть носити замовний характер, співробітники організації лобіюють інтереси забудовників, а також піарили «пастора» Володимира Мунтяна, який заснував духовний центр «Відродження» та називає себе «апостолом». У Стоп корупції заявляють, що акцію підтримує більше 10 громадських організацій, в тому числі Міжнародний антикримінальний альянс. Одним із засновників цієї організації є Богдан Воронцов, який фігурував в якості підозрюваного у кримінальній справі про створення фінансової піраміди Хелікс.
Минулого тижня журналіст НВ Христина Бердинських поспілкувалася з протестувальниками. Вони не могли сказати, проти яких саме фактів корупції виступають. Протестувальники також не змогли назвати ім'я глави НБУ Якова Смолія.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.