У 2019 економічне зростання тимчасово сповільниться до 2,5% - НБУ

25 березня 2019, 08:43

У Національному банку України прогнозують тимчасове уповільнення зростання ВВП в 2019 році до 2,5%.

"Основними стримуючими чинниками будуть жорстка монетарна політика, яка необхідна для повернення інфляції до середньострокової цілі 5% +/- 1 п.п., та стримана фіскальна політика, зумовлена значними виплатами за зовнішнім боргом. Внутрішній попит, як споживчий, так і інвестиційний, залишиться основним рушієм зростання ВВП. Економічне зростання знову прискориться у 2020-2021 роках в результаті поступового пом‘якшення монетарної політики і пожвавлення інвестиційної активності на тлі зменшення політичної невизначеності", - відзначили в Нацбанку.

Відео дня

В НБУ додали, що в 2018 році основним драйвером зростання реального ВВП залишався внутрішній попит, як споживчий, так і інвестиційний. Витрати домогосподарств виросли на 8,9% після зростання на 9,5% у 2017 році.

"Споживання підтримували значні темпи зростання заробітних плат, пенсій та переказів трудових мігрантів в Україну, а також відносно високіспоживчі настрої населення. Водночас споживання державного сектору залишилось практично на рівні 2017 року (+0,3% рік до року), передусім через більш стриману фіскальну політику Уряду у другому півріччі 2018 року", - йдеться в повідомленні.

Обсяги експорту товарів і послуг в 2018 році знизилися на 1,6% після зростання на 3,8% у 2017 році. Незважаючи на стійкий внутрішній попит, істотно сповільнилися також темпи зростання імпорту - з 12,6% у 2017 році до 3,2% в 2018 році, в тому числі через зниження майже на 25% обсягів закупівель природного газу.

"У розрізі видів діяльності найбільший внесок у зростання ВВП мало сільське господарство в результаті рекордного врожаю зернових та олійних культур, а також сектори торгівлі і послуг завдяки стійкому споживчому попиту. Високими темпами зростало будівництво і фінансовий сектор економіки. Відновилося також зростання в енергетиці та добувній промисловості на тлі  низької бази порівняння 2017 року (припинення торгівлі з тимчасово окупованими територіями та захоплення українських підприємств). Натомість послабилися показники транспорту та переробної промисловості через логістичні проблеми і проведення ремонтів на металургійних заводах", - підкреслили в Нацбанку.

За даними Держстату, реальний валовий внутрішній продукт України в 2018 році порівняно з 2017 роком збільшився на 3,3%. Номінальний ВВП становить 3,558 трлн грн, а ВВП в розрахунку на одну людину - 84,19 тис. грн.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання ВВП України за підсумками поточного року на 2,7%, в 2020 році - на 3,4% .

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X