Ми не готові до продажу – голова ПриватБанку

3 лютого 2017, 12:45
Голова ПриватБанку розповів, коли і як може бути проданий очолюваний ним банк

ПриватБанк не готовий в даний час до продажу, упевнений голова правління банку Олександр Шлапак.

«Питання про продаж банку потрібно задавати Мінфіну. Я не впевнений, що ми готові до продажу. Із 200 млрд грн активів в портфелі банку 170 млрд є поганими. Треба вирішити, що з ними робити, і тільки після цього можна говорити про продаж», – заявив він, додавши, що такий проблемний банкінг ніхто не зацікавиться купити.

Відео дня

Разом з тим, Шлапак упевнений, що фінустанова є цінним активом держави, на якому можна заробити. «ПриватБанк – це колосальна машина, яка на сьогодні є унікальною з точки зору надання послуг пересічному клієнту, коли кредит можна оформити протягом півгодини», – говорить він.

Тому в даний час банку і його акціонеру – Міністерству фінансів України – необхідно зосередитися на роботі з колишніми власниками в частині повернення кредитів, які банк видав пов'язаним компаніям.

«За нашою інформацією, по тих зобов'язаннях, які взяли на себе нові акціонери, вони їх дотримуються, поки що. Ми цікавилися, поки там угоди написані таким чином: на 10 років реструктуризація і оплата поквартальна. Перші платежі повинні ось-ось піти», – сказав Шлапак.

У разі, якщо колишній акціонер не встигне реструктуризувати заборгованість до 1 липня 2017 року, то, за словами Шлапака, державою будуть зроблені відповідні кроки.

ПриватБанк сформував резерви на 155 млрд грн під «поганий» портфель. «Можливо, це ще не весь портфель, ми зараз ведемо роботу з інвентаризації. Моє відчуття, що нам доведеться формувати резерви додатково», – говорить Шлапак.

Детальніше про роботу ПриватБанку читайте в інтерв'ю Олександра Шлапака НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо НВ
X