Конгрес США готується схвалити реформу МВФ п'ятирічної давності - WSJ

17 грудня 2015, 09:25
Конгрес США домовився схвалити реформу Міжнародного валютного фонду, рішення про яку було прийнято лідерами Великої двадцятки ще п'ять років тому, пише The Wall Street Journal

У рамках реформи у Фонді має зрости представництво країн, що розвиваються, насамперед Китаю, Індії, Бразилії, Туреччини, передає Інтерфакс-Україна.

Реалізація цих змін, які повинні були адекватно відобразити зростаючу вагу цих країн у світовій економіці, відкладалася весь цей час через позицію республіканців у Конгресі США.

Відео дня

Тим не менш, нарешті, в середу ратифікація законопроекту про реформу МВФ була включена в пакет компромісних домовленостей між республіканцями і демократами.

Газета нагадує, що на зустрічі в Антальї в листопаді лідери країн БРІКС підкреслили необхідність якнайшвидшого доведення до кінця першого етапу реформи МВФ. Також за зміну квот рішуче виступає керівник МВФ Крістін Лагард.

Відзначається, що в результаті перерозподілу квот Китай стане третім найбільшим акціонером МВФ, при цьому США збережуть число голосів, що дозволяє їм мати право вето в організації.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X