Допомога Україні. ЄС перерахував 500 млн євро першого траншу

11 грудня 2018, 19:26

Європейська Комісія перерахувала Україні перший транш четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС номінальним обсягом 500 млн євро у вигляді позики під відсоткову ставку 1,25% з погашенням у квітні 2033 року.

Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів.

Ці кошти будуть скеровані у держбюджет, зокрема, на проведення структурних реформ.

Серед вимог, які Україна повинна виконувати задля отримання цієї допомоги, зобов’язання у сфері боротьби з корупцією, якості державного управління та податкової системи, реформи енергетичного сектору, соціальної політики та корпоративного управління в державних підприємствах, а також реформа системи управління державними фінансами, зазначили у міністерстві.

Відео дня

Міністр фінансів України Оксана Маркарова висловила вдячність ЄС за підтримку України та пообіцяла продовжувати здійснювати програму реформ.

Раніше про те, що перший транш макрофінансової допомоги Україні має бути виділений сьогодні, 11 грудня, повідомляв віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Разом з цим траншем загальна сума макрофінансової допомоги Україні з боку ЄС досягла вже 3,3 млрд євро.

Нагадаємо, у березні цього року в Єврокомісії заявили про плани надати Україні 1 млрд евро в рамках відповідного запиту для підтримки структурних реформ і досягнення економічної стабілізації.

Пізніше це рішення схвалив Комітет із закордонних справ Європарламенту.

У кінці серпня Україна погодила умови отримання 1 млрд евро макрофінансової допомоги від ЄС.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X