Найбільший банк Великобританії HSBC відмовляється називати вторгнення Росії в Україну війною

28 березня 2022, 11:27

Британський банк HSBC неодноразово редагував дослідження своїх аналітиків, замінюючи слово «війна» на «конфлікт», коли йшлося про повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомляє Financial Times.

Комітети HSBC, які вивчають всі дослідження, що підлягають публікації, а також комунікації з клієнтами, внесли зміни до численних звітів, пом'якшуючи формулювання. Вони, зокрема, замінюють слово "війна" на "конфлікт", розповіли виданню два джерела.

Відео дня

Війна Росії проти України — останні новини

Вони додали, що зміни у формулюваннях викликали внутрішні суперечки та серйозні скарги з боку деяких працівників. У деяких звітах HSBC слово «війна» все ж таки зустрічається, особливо коли аналітики банку цитують повідомлення фінансових ЗМІ.

Конкуренти HSBC, такі як UBS, Goldman Sachs та Deutsche Bank, відкрито називають повномасштабне вторгнення РФ в Україну війною. У HSBC від коментарів відмовилися.

Джерело зазначило, що у HSBC близько 200 співробітників у Росії, а влада країни-агресора прийняла закон, який передбачає ув'язнення на строк до 15 років за поширення «хибної інформації» про війну проти України.

У комунікаціях, які не підлягають публікації, персонал може бути відвертішим. Наприклад, виконавчий директор Ноель Квінн використав слово «війна» для опису вторгнення Росії в Україну у відео, яке було знято для топ-менеджерів банку, розповів співрозмовник FT.

Дочірня компанія HSBC в Росії є невеликою частиною банківської групи з активами в 89,9 млрд рублів (приблизно 900 млн доларів) станом на червень минулого року. Банк запустив роздрібне банківське обслуговування у Росії у 2009 році, але закрив його через два роки. З того часу московський офіс HSBC зосередився на обслуговуванні багатонаціональних та російських компаній.

Російське вторгнення та фінансові санкції проти країни спонукали банки, зокрема JPMorgan Chase та Goldman Sachs, оголосити про свій вихід із Росії. Банк HSBC не наважився залишити Україну.

Показати ще новини
Радіо NV
X