Суд скасував ліквідацію банку Хрещатик

3 квітня 2019, 15:37

Шостий апеляційний адміністративний суд постановою від 28 березня відмовився задовольнити скаргу Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 27 грудня 2018 року про скасування ліквідації банку Хрещатик, повідомила прес-служба ФГВФО.

Незважаючи на це, виконавча дирекція фонду продовжила термін повноважень ліквідатора банку Хрещатик Марини Славкіної до прийняття Касаційним адмінсудом в складі Верховного Суду остаточного рішення по справі або узгодження Національним банком нових керівників банку та видачі йому ліцензії на банківську діяльність.

Відео дня

"З огляду на ситуацію, що склалася, виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів прийняла рішення призупинити виплати вкладникам ПАТ КБ ХРЕЩАТИК гарантованої суми відшкодування", - йдеться в повідомленні.

Банк, який був створений в 1993 році, визнали неплатоспроможним у 2016-му.

У ФГВФО заявляли в лютому 2019 року, що перед визнанням банку Хрещатик неплатоспроможним з нього вивели 2,3 мільярда гривень шляхом вкладення коштів в "цінні" папери. На балансі банку Хрещатик виявили таких облігацій на суму 2,3 млрд грн. При цьому, майже 85% з них виявилися незабезпеченими, і в 91,8% випадків емітенти виявилися пов'язаними з банком особами.

Вкладникам банку Хрещатик фондом виплачено 2,8 млрд грн, при цьому сума надходжень від продажу та управління активами банку на 1 січня 2019 року становить 959 млн грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X