Інвестори скуповують українські гривні і єгипетські фунти — Wall Street Journal

21 червня 2019, 16:36

Інвестори почали активно купувати такі «екзотичні» валюти, як єгипетський фунт і українська гривня, пише американська газета Wall Street Journal.

Це пояснюється тим, що інвестори шукають активи з невеликою кореляцією зі світовими ринками на тлі зростаючих побоювань з приводу уповільнення світового росту і ескалації торгової війни.

Відео дня

З кінця січня єгипетський фунт зміцнився по відношенню до долара на 6%, а гривня - на 5%. І Єгипет, і Україна пропонують двозначну дохідність за своїми борговими зобов'язаннями в національній валюті, тоді як дохідність за 10-річними цінними паперами Казначейства США лише трохи перевищує 2%, а в Японії і країнах Європи вона часто від'ємна.

"Оскільки курси цих валют змінюються з причин, які мають мало спільного з глобальними проблемами, покупці очікують, що вони стануть притулком в періоди ринкового стресу", - пише WSJ.

За словами Єнса Ністедта з хедж-фонду Emso Asset Management, "на відміну від багатьох активів ринків, що розвиваються, що не диверсифікують ваш портфель... ці пропонують справжню диверсифікацію». В результаті інтерес інвесторів до української гривні і єгипетського фунта сильно виріс, зазначив він.

Інвестори почали ставитися до Єгипту більш оптимістично кілька років тому - після проведення фінансових реформ в 2016 році і отримання $12 млрд від Міжнародного валютного фонду. Україна також отримала підтримку від МВФ. Інвестори роблять ставку на те, що нова президентська адміністрація продовжить проводити реформи і боротися з корупцією.

Нагадаємо, нерезиденти продовжують збільшувати портфель облігацій внутрішньої держпозики  (ОВДП) України. За даними Національного банку, на 21 червня він виріс до 51,195 млрд грн. З них гривневих - на 49,7 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X