Печерський райсуд дозволив ДБР силовий привід Гонтаревої на допит
Печерський райсуд Києва ухвалою від 27 серпня дозволив Державному бюро розслідувань силовий привід на допит фігуранта справи про зловживання службовим становищем членами правління Нацбанку.
Ухвала опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
За даними Українських новин, суд дозволив силовий привід екс-голови НБУ Валерії Гонтаревої.
Згідно з ухвалою, справа відкрита 31 липня 2019 року. Гонтарева фігурує в ній в якості свідка.
«З матеріалів провадження вбачається, що третім слідчим відділом Першого слідчого управління Державного бюро розслідувань України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62 019 000 000 001 168 від
Відзначимо, що ця постанова правління НБУ втратила чинність в 2017 році. На сайті Верховної Ради немає інформації про внесення змін в цю постанову 19 січня 2016 року. На сайті Нацбанку інформація про це теж відсутня.
Згідно з ухвалою, слідчий ДБР викликав Гонтареву на допит на 12 та на 22 серпня, однак вона не з`явилася і «про поважні причини неприбуття… офіційно не повідомляла».
«Зазначене кримінальне провадження має великий суспільний резонанс, в зв`язку із чим в пресі неодноразово висвітлювалися обставини здійснення досудового розслідування по зазначеному кримінальному провадженню, в тому числі питання виклику на допит в якості свідка ОСОБА 1 до Державного бюро розслідування», — йдеться в ухвалі.
Суд дозволив ДБР здійснити привід Гонтаревої на допит на 11.00 4 вересня.
Нагадаємо, Гонтарева проживає в Лондоні, де викладає в Лондонській школі економіки. Її декілька разів викликали на допит у справі про розкрадання коштів Аграрного фонду. Гонтарева заявляла, що приїжджати на допити не збирається.
30 серпня екс-голова НБУ повідомила, що її збив автомобіль в центрі Лондона. В зв’язку з цим з понеділка вона перебуває в лікарні.