Команда Зеленського підготувала 21 законопроект з податкових змін — Гетманцев

28 серпня 2019, 11:38

Команда президента Володимира Зеленського підготувала 21 законопроект про зміни податкової системи.

Про це сказав в інтерв'ю Економічній правді юрист Данило Гетманцев, якого називають головним претендентом на пост глави парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Відео дня

Планується, зокрема, внести зміни до Податкового кодексу щодо адміністрування. Відповідний законопроект ще не готовий.

«Є такі зміни, які вже практично готові. Наприклад, декриміналізація 205 статті КК (фіктивне підприємництво. - ред). Вона використовується лише для шантажу і тиску на підприємців. Також ми розглядаємо можливість збільшення нижнього порогу штрафу за 212 статтею (ухилення від оподаткування. - ред.). Штраф повинен бути не близько 800 тис. грн, як зараз, а в три рази більшим», - зазначив він

На думку Гетманцева, потрібно змінити податок на нерухоме майно: він «повинен обкладати не метри, як в 19 столітті, а вартість». Крім того, потрібно поміняти систему збору акцизного податку.

«Ну і, звичайно, найбільш фундаментальні зміни - це зміни податку на доходи фізосіб, реформування якого назріло вже десять років назад», - сказав Гетманцев.

Він зазначив, що потрібно дуже послідовно працювати над адмініструванням: «Якщо ми з вами нормально відпрацюємо адміністрування, то отримаємо нормальну, комфортну податкову систему. Чи буде вона справедливою, залежить від матеріально-правової точки зору податкового права і оподаткування. Тобто ми повинні обкласти доходи наших громадян якомога справедливішим, щоб з рівних доходів сплачувались рівні податки, з великих доходів сплачувались великі податки".

За словами Гетманцева, команда Зеленського збирається зменшити навантаження на фонд оплати праці в перспективі трьох років.

«Ми не плануємо це робити одномоментно, тому що нам необхідно покривати поточні витрати і нести багаж боргів. Ми дуже обмежені в можливостях міняти оподаткування фонду оплати праці як в сторону збільшення, так і зменшення. Другий момент - наша ставка єдиного соціального внеску одна з найнижчих в Європі. Це факт», - сказав Гетманцев.

Він не зміг сказати, коли і наскільки буде зменшений ЄСВ.

«Деякі економісти в нашій команді вважають, що протягом десяти років від ЄСВ можна буде відмовитися взагалі. Однак ми розуміємо, що зараз на наші податкові ставки держава не надає той сервіс, який надається в ЄС на такі ж або більш низькі ставки», - додав він.

Гетманцев також розповів, як буде проводитися податкова амністія. За його словами, в ході неї загальна ставка складе 5%, знижена - 2,5%. З негрошових активів буде стягуватися підвищена ставка.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X